Menu
reklama

Tydzień Seniora - Piątek w Geosferze

  • Autor  Al


Tgeos 27o był beztroski dzień dla jaworznickich seniorów. Geosfera została przygotowana przez organizatorów, na placach pojawiły się leżaki, krzesła stoliki, miejsce znalazło się i w zadaszonych namiotach. Już o godzinie 15, jak zapowiadano początek tego popołudnia w miejscu zapełniło się od uczestników.

Były znajome, biorące udział zawsze w przygotowanych atrakcjach, twarze, ale było i wiele osób, które po raz pierwszy skorzystały z propozycji rekreacyjnych i kulturalnych z okazji święta naszych nestorów.

Znak to, że skierowane do Nich działania zataczają coraz szersze kręg, coraz więcej osób pragnie aktywnie spędzać czas biorąc udział w życiu miasta.geos 47A więc można było wziąć udział w zajęciach fitness i tanecznych, można było spróbować swoich sił w Tai Chi, a osoby wolące odpoczywać zajęły miejsca w kawiarence, na leżakach, albo po prostu spacerowały i uskuteczniały ulubione pogaduszki i jadły grochówkę z polowej kuchni.

O godzinie 17 cały plac zmienił swoją topografię i większość uczestników zgromadziła się w kręgu, w którym najlepiej było rozpocząć wspólne śpiewanie.

Piosenki harcerskie intonowali Agata Lach i Radosław Kałuża, piosenki z kręgu poezji śpiewanej i turystyczne, Aleksander Tura, a popularne biesiadne i ludowe utwory śpiewano do akompaniamentu pani Anny Jachimczyk.


Na piknik przybyła pomysłodawczyni jaworznickich Dni Seniora, Pani Monika Bryl - zastępca Prezydenta Jaworzna. W słowie skierowanym do zebranych życzyła wspaniałej zabawy dziś, ale i jak najmniej trosk i powodów do zmartwień w każdy inny dzień Wyraziła również nadzieję, że te dni nie będą jedyną okazją do aktywności seniorów, że spotykać się będziemy częściej, a na pewno za rok, kiedy po raz trzeci zostanie zorganizowany taki tydzień.

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us