Menu
reklama
reklama
reklama

Baptiste Herbin i pięć innych saksofonów w ostatnim dniu Jav Music Festival

 

javfest2017 4 29Sześć saksofonów na jednej scenie grających jednocześnie w utworach swoje partie, to niezwykłe, biorąc pod uwagę fakt, że dzień wcześniej na scenie festiwalu Jav Music, zagrało saksofonów pięć!

Wyjaśniamy - trzy z nich w rękach Jerzego Główczewskiego, Marka Podkowy i Mariusza Mączki to stały skład sekcji w Orkiestrze eM Band.

Trzy pozostałe należały do gwiazd wieczoru, czyli do Baptiste Herbina z Francji, i zaproszonych do udziału w koncercie dwóch znanych już w szerokiej Polsce i w szerokiej Europie Wojciecha Lichtańskiego i Mateusza Śliwy.

Czytaj dalej...

Five Sax skradł serca jaworznianek - dziewczyny piszczały!


javfest2017 3 42To był trzeci koncert, szkoda, bo dziś już ostatni, Festiwalu Jav Music, który w sobotę na widowni zgromadził komplet publiczności.

Byli i ci, którzy już raz widzieli ten program byli i tacy, którzy zachęceni wcześniejszymi zapowiedziami i recenzjami zechcieli zobaczyć na jaworznickiej scenie naszego sąsiada - jaworznianina Michała Knota wraz z międzynarodowa ekipą zespołu Five Sax, czyli pięciu saksofonów.

Chłopcy spotkali się studiując w dalekich krajach i postanowili stworzyć coś w rodzaju show - połączenia muzyki z choreografią , kabaretem, lekka komedią muzyczną, żartem scenicznym.

Czytaj dalej...

Odeszła od nas Pani Profesor Paderewska - wspomnienie

 


dpaderewskaaByła postrachem. W każdym razie w pewnym czasie funkcjonowania liceum. Kiedy w roku 1980 roku zdawałem egzamin - tak były egzaminy, wprawdzie w formie raczej rozmowy, bo decydującym było świadectwo podstawówki, to życzono mi abym nie dostał się pod skrzydła Profesor Paderewskiej, bo to jedna z najstraszniejszych rzeczy, jakie mogą się jaworznickiemu licealiście przytrafić. Oczywiście jeżeli słabo ogarniało się fizykę. Bo biegli w temacie nie mieli się czego obawiać.

Fizyka to był jeden z "koników" Pani Danusi, bo jeszcze niedawno tak właśnie byli Jej uczniowie do Niej się zwracali.
Innym konikiem była turystyka i gdyby nie ona, to pewnie nie skończyłbym liceum. Kiedy kiepsko szło z tego przedmiotu, w zasadzie jedynym ratunkiem było pójście na rajdy rajdy i zapisanie się do PTTK. Zdjęcie z 26 listopada 2016 r.

Czytaj dalej...

Jak żyć po takim koncercie, Panie, jak żyć? BartolomeyBittmann w Jaworznie


javfest2017 2 60Orzeczenie jest zgodne. To koncert, który przebił w zasadzie wszystko, co wcześniej w Jaworznie w muzyce się działo.

Owszem, można było na nim nie być, bo nie każdy ma zawsze czas, każdy ma jakieś własne plany, ale kiedy tu i ówdzie można było usłyszeć, po pytaniu, "czy wybierasz się na koncert", odpowiedzi - nie, bo ja w takiej muzyce nie gustuję, albo nie, bo cóż może pokazać dwóch gości na scenie, to dziś wiadomo, że z osobą, która w ten sposób podchodzi do możliwości zobaczenia, usłyszenia i przeżycia czegoś dotąd nieznanego, nie ma sensu w ogóle więcej rozmawiać na tematy dotyczące muzyki.

W zasadzie na żadne tematy, bo jak można z góry przewidywać że coś się nie będzie podobało.

Czytaj dalej...

Pół na pół - zapraszamy na spektakl

 

polnapolzapowpl

Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo…

Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku - Alfreda Hitchcocka.

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.

Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym...Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów.

 

21 października o 19:00
Młodzieżowy Dom Kultury Jaworzno
ul. Inwalidów Wojennych 2, 43-603 Jaworzno

Bilety do nabycia na stronie:

Czytaj dalej...

Anna Maria Jopek zaśpiewa w Jaworznie

800px Ania Maria Jopek


ZAPRASZAMY NA KONCERT
ANNY MARII JOPEK!

 

 

 


12 listopada 2017, niedziela - Jaworzno, 19:00

Centrum Kultury Teatr Sztuk
w Jaworznie
(ul. A. Mickiewicza 2)
Bilety: Teatr Sztuk w Jaworznie

 

Anna Maria Jopek Fot. Robert Roy Nałęcz WIKIPEDIA

 

 

Czytaj dalej...

W Byczynie widać postępy

2017 14 06 Wodociagi Jaworzno Byczyna Rewolucjonistow ZAWA8758 CustomOd pięciu miesięcy trwają w Byczynie prace związane z budową kanalizacji sanitarnej.
W terenie jest blisko 20 brygad. Ulice Baranowskiego, Korczyńskiego, Rumiankowa, Nauczycielska, Żukowa, Łanowa to tylko nieliczne miejsca, gdzie mieszkańcy oraz kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami lub z czasowymi objazdami.

Prace prowadzone są również w rejonie ulic Jasińskiego, Drzymały, Rudników, Ćwiklińskiej, Kościelnej, Liliowej i Barana, Tulipanowej, Astrów oraz w rejonie Rezedowej, Żytniej, Rewolucjonistów i Leńskiego. Harmonogram jest tu bardzo dynamiczny. Przy trwających
od maja robotach ułożonych zostało już prawie 13 z 35 kilometrów sieci sanitarnej oraz wymieniono instalacje wodociągowe o łącznej długości 6 kilometrów – dodaje rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.

Czytaj dalej...

Spotkania Teatralne po raz 26

 

spotkteatr2017Zapraszamy na XXVI Spotkania Teatralne, które będa miały miejsce od 12 do 16 października 2017 r. Tym razem proponujemy premiery Teatru Sztuk, występy zaprzyjaźnionych grup teatralnych. Jak zwykle nie zabraknie aktorów z najwyższej półki. W ramach spotkań odbęda się również warsztaty teatralne.

12 października (czwartek) godz.18.00, bilety 15 zł
„Kto tam?” - spektakl teatralno – dźwiękowy w wykonaniu grupy „Nazwa in progress”
reżyseria: Paweł Sowa
scenariusz: Anna Tokarska
muzyka, udźwiękowienie: Michał Hrobak

„Bohomazowe drzewo” - wariacje młodych adeptów sztuki teatralnej na smacznych kąskach Williama Szekspira
scenariusz i reżyseria: Kamil Bzyku Bzukała

„Jeszcze nie umieramy, czyli rzecz o niespełnionych” - pokaz warsztatowy w formie tragifarsy z piosenkami Wojciecha Młynarskiego, w wykonaniu grupy "Pięć twarzy Krzysia”
scenariusz: Rafał Kumor
reżyseria: Anna Gamrot

Czytaj dalej...

Moja Historia Dzielnicy - JELEŃ


jejenwystawa1709Jaworznickie Wodociągi Sp. z o.o. mają zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy Moja Historia Dzielnicy.
Zostaną na niej zaprezentowane archiwalne i współczesne zdjęcia dzielnicy Jeleń-Łęg. Zobaczycie jak przed laty wyglądały miejsca, które wszyscy znacie, a niektórzy z Państwa pamiętają jeszcze od dzieciństwa.
Otwarcie wystawy nastąpi 28 września w Domu Kultury w Jeleniu przy ul. Wiosny Ludów 1 o godz. 17.
Na wszystkich gości będzie czekał darmowy poczęstunek i upominek – sadzonka klonu jawora, jednego z symboli naszego miasta.
Zapraszamy serdecznie!

Czytaj dalej...

Moc nagród w 13. edycji akcji dla domów dziecka

 

taurondomdziecka 2Domy Pozytywnej Energii to konkurs organizowany dla domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych przez TAURON Polska Energia, TAURON Dystrybucja oraz Fundację TAURON.

Podczas finału akcji, który odbył się na terenie parku rozrywki Energylandia, poznaliśmy laureatów pięciu nagród głównych. Każdy z nich odebrał czek o wartości 50 tys. złotych. Wyróżnienia i czeki o wartości 10 tys. złotych odebrali przedstawiciele 15 placówek opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka.

Akcja rozpoczęła się wiosną, a tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło „Zdrowo jemy – energetycznie żyjemy”. Zadanie konkursowe polegało na zaproponowaniu i przygotowaniu zdrowego, samodzielnie ułożonego całodziennego menu. Dzieci miały zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia, przeanalizować pod tym kątem dotychczasowe posiłki i zaproponować w pełni wartościowe potrawy. Co więcej, trzeba je było wszystkie samodzielnie przygotować i udokumentować to na zdjęciach.

Czytaj dalej...

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us