Menu
reklama
reklama

Doroczne święto krwiodawców - święto daru życia

  • Dział: Relacje

 

dawcykrwi181117 65Jak co roku  krwiodawcy z naszego miasta obchodzili swoje święto - Dzień Honorowego Krwiodawstwa. Podczas spotkania wręczono odznaczenia zasłużonym honorowym dawcom krwi. Podziękowania i gratulacje organizatorom złożyli m.in. zastępca prezydenta Monika Bryl, a także wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej - Anna Lichota oraz radny Dawid Domagalski, który sam jest honorowym dawcą krwi.

Spotkanie rozpoczęła pani Anna Grelowska, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Jaworznie, która omówiła działalność i historię jednostki. Następnie odznaczono zasłużonych honorowych dawców krwi.

Zgodnie z Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej PCK z 5 listopada 2017 r., odznaki OH PCK otrzymali:

Czytaj dalej...

Jak jeść zdrowo? Kilka przydatnych wskazówek

  • Dział: Radzimy

zdrowa dieta tez moze byc smaczna i urozmaiconaaO konieczności zdrowego żywienia mówi się w zasadzie wszędzie, podkreślając jego rolę w budowaniu naszej odporności i wpływie na osiągnięcie pięknej sylwetki. Jednak co w rzeczywistości oznacza zdrowe odżywianie? I do jakich zasad powinniśmy się stosować, by mieć pewność, że jemy prawidłowo? Oto parę sugestii co do zmian, które możemy zastosować w naszym codziennym jadłospisie.

Określenie „zdrowa dieta” dla wielu osób oznacza przede wszystkim moc wyrzeczeń. W rzeczywistości jednak nie chodzi tu o bezmyślne rezygnowanie z licznych, smacznych potraw, a jedynie o odpowiednio zbilansowane posiłki oraz naturalne produkty. Co więcej, nierzadko elementy dotychczasowego jadłospisu, które powinniśmy odstawić, mają swoje zdrowsze odpowiedniki. Warto więc zapoznać się z kilkoma kluczowymi radami, pozwalającymi zarówno zadbać o nasz organizm, jak i dalej cieszyć się jedzeniem.

Czytaj dalej...

Ślązacy potrzebują wsparcia w walce z rakiem!

  • Dział: KRÓTKO

E.Sabaj 1 CustomWedług najnowszych badań Śląskiego Rejestru Nowotworów w 2013 roku zarejestrowano łącznie 19 166 zachorowań na nowotwory złośliwe, w tym 9 688 przypadków u mężczyzn (50,4%) i 9 478 u kobiet (49,5%). W porównaniu z liczbą zarejestrowanych chorych w 1999 roku liczba ta wzrosła o 21,6% - 3407 więcej przypadków zachorowań. Niestety, wiele osób nie może liczyć na odpowiednią opiekę w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia. Najczęściej mieszkańcy województwa śląskiego rozpoczynają walkę z rakiem płuca oraz rakiem jelita grubego.1 Chociaż województwo śląskie może pochwalić się wieloma ośrodkami, które realizują szybka ścieżkę onkologiczną, to sytuacja pacjentów wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us