Menu
reklama
reklama
reklama

Ćwiczenia małopolskich jednostek Strazy Pożarnych

  • Dział: KRÓTKO

cwiczeniastraz270717 2Małopolskie, ale w zasadzie w Jaworznie, bo w Byczynie, w miejscu, gdzie wędkarze maja swoją oazę - stawy Groble i Makowiska odbyły się zaplanowane, ćwiczenia jednostek Państwowych Straży Pożarnych z terenu Małopolski.

Palił się las i należało ugasić ogień, odizolować nietknięte obszary lasu od zarzewia ognia i zabezpieczyć teren, zadbać o bezpieczeństwo przypadkowych osób znajdujących się na zagrożonym terenie.

A wszystko to z wykorzystaniem zasobów ludzkich i sprzętu jaki znajduje się w dyspozycji poszczególnych jednostek.

Czytaj dalej...

Szczepienia. Wirusowe zapalenie wątroby – szczepienia to skuteczna profilaktyka

  • Dział: Zdrowie


zaszczepsiewidza28 lipca obchodzony jest Światowy Dzień WZW, czyli wirusowego zapalenia wątroby.  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od siedmiu lat, w dniu rocznicy urodzin Barucha Samulela Blumberga (1925-2011), amerykańskiego lekarza, który zidentyfikował wirusa zapalenia wątroby typu B,  przypomina o groźnych zakażeniach dotykających miliony osób na całym świecie.

Czytaj dalej...

ZLO: Protetyka z NFZ pozostanie w Jaworznie

  • Dział: Zdrowie


protezaa1Zespół Lecznictwa Otwartego jako jedyny świadczeniodawca z Jaworzna podpisał z Narodowym Funduszem Zdrowia kontrakt dotyczący protetyki stomatologicznej. Umowa obowiązuje od 1 sierpnia 2017 roku do 30 czerwca 2022 roku.
– To dobra wiadomość dla naszych pacjentów! Dzięki tej umowie nadal będą korzystać ze świadczeń na miejscu, w Jaworznie i  nie będą potrzebne wyjazdy do sąsiednich miast – informuje Jacek Nowak, prezes Zespołu Lecznictwa Otwartego.
Na obszarze: będzińskim, zawierciańskim, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec do konkursu na udzielanie świadczeń w zakresie protetyki stomatologicznej przystąpiło sześć podmiotów, w tym jaworznicki ZLO.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us