Menu
reklama

Narodowe czytanie Quo Vadis w Jaworznie

  • Autor 

 

narodowe czytanie 2016 quo vadis 9Sobotni poranek na Rynku był wyjątkowy, a to ze względu na trwającą ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, w którą włączyło się także i Jaworzno.

Przechadzający się po Centrum Mieszkańcy mogli na chwilę przysiąść i oderwać się od codziennych sprawunków, by posłuchać fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis".

Jedna z najsławniejszych polskich powieści rozbrzmiewała po Rynku z ust między innymi Zastępcy Prezydenta Miasta - Pani Moniki Bryl, przewodniczącej Rady Miejskiej, Pani Anny Lichoty, doradcy Prezydenta - Pana Kazimierza Kielskiego, a także i samego... Henryka Sienkiewicza oraz innych kochających literaturę jaworznian.

narodowe czytanie 2016 quo vadis 17Przy okazji wspólnego czytania, można było ozdobić własne egzemplarze powieści wyjątkową pieczęcią, przygotowaną specjalnie na tę okazję. Także i na dzieci czekało kilka atrakcji - kolorowanki, czy miecze z dmuchanych baloników.

Po Rynku dumnie kroczyło też kilka wyjątkowych postaci - Ligia, Marek Winicjusz oraz rzymski żołnierz, którzy zachęcali przechodniów do wspólnego selfie.


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us