Menu
reklama
reklama
reklama

IV Regaty Kajakowe na Sosinie. Robert Studziżba najszybszy!

kajaki230916118Mnogość dziedzin sportu, w których w Jaworznie można zaistnieć jest naprawdę duża. W ostatnich latach mocno zostaje eksponowane kajakarstwo, które z roku na rok ma coraz więcej zwolenników, stawiających się na zawodach, bądź imprezach rekreacyjnych.

W sobotę, 23 września, na Sosinie odbyły się doroczne regaty kajakowe pod patronatem Prezydenta Miasta, w których wzięło udział kilkudziesięciu śmiałków zorganizowanych w osady jedno, bądź dwuosobowe.

Przygotowania rozpoczęły się już od wczesnych godzin rannych, a pierwsi zawodnicy stawi się na miejscu już około godziny 9.30.kajaki230916020Po potwierdzeniu zapisu, odebraniu numerów startowych można było oznakować swój kajak, bądź własny, prywatny, bądź zabezpieczony przez organizatora, i już o godzinie 12 załogi ruszyły.
Dystans nie był długi - tylko 6 kilometrów, jednak wielu osobom, zwłaszcza tym, które okazjonalnie podejmują wysiłek fizyczny, sprawił kłopot już po jednym okrążeniu (były okrążenia dwa) Część załóg zakończyła swoją przygodę w połowie, ale reszta dopłynęła prędzej, czy później do mety.
Jak można się było spodziewać tryumf odniósł po raz kolejny Robert Studziżba, któremu wystarczyło 30 minut bez jednej sekundy do przekroczenia linii mety.
Drugi w jedynkach mężczyzn był Andrzej Siemek z czasem 33,27, a trzeci Piotr Tylikowski - kolejne 3 minuty później.
Pozostałe wyniki poda Organizator - MCKiS - w swoich publikatorach.
Nam pozostaje wyrazić żal, że w tym roku na starcie nie stanął Pan Tadeusz Kaczmarek, który tym razem był sędzią obserwatorem, czuwającym nad prawidłowym przebiegiem  zawodów.
A z regat mamy zdjęcia, do których obejrzenia zachęcamy.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us