Menu
reklama
reklama

A mogliśmy mieć lepiej - DTŚ nie dla Jaworzna

 


dts1216 CustomJeszcze niedawno Mysłowice, Jaworzno i Sosnowiec były przekonane, że otrzymają około 240 mln zł wsparcie na budowę DTŚ - Drogowej Trasy Średnicowej.

Niestety lepiej nie będzie z prostej przyczyny. Niestety marszałek województwa Wojciech Saługa zmienił reguły gry i tym samym pozbawił te trzy miasta możliwości starania się o tę inwestycję.

Pieniądze dostaną m.in. Rybnik, Ruda Śląska i Bielsko-Biała. Marszałkowi zostało 588 mln zł.

O tym obszernie pisze portal www.sosnowiec.wyborcza.pl, cytując między innymi Tomasza Toszę - głównego specjalistę w Urzędzie Miejskim w Jaworznie: Jaworzno miało wcześniej wyłożyć 20 mln zł, teraz wydatek wyniósłby do 50 mln zł. - Takich pieniędzy w budżecie miasta nie ma.


Interwencje u marszałka nic nie dają, decyzja zapadła.
Czy jesteśmy traktowani jako miasta gorsze?

 

O szansach i nadziejach, a raczej ich braku na pomyślne załatwienie sprawy odsyłamy do przytoczonego linku... KLIK.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us