Menu
reklama
reklama

Makar & Children Of The Corn w Jazz Clubie


makar0117 18Po raz drugi Makar, tym razem z zespołem Childern of The Corn, a ci, którzy wiedzą, co to dzieci kukurydzy, czują pismo nosem, dał popis bezkompromisowego rock and rolla nie znoszącego żadnych odstępstw od kanonu, którego naczelną zasadą jest moc, głośność, wyrazistość, czystość brzmienia a nader wszystko porywający rytm i doskonała zabawa dotycząca zarówno tych, którzy na scenie, jak i tych, którzy przed nią.

Gitara, bas i perkusja a harmider takim, że niejednego umarłego mógłby w groby wskrzesić, oczywiście jeśli rzecz działaby się w niezbyt dużej odległości od miejsca wiecznego spoczynku.

Zresztą coś w tym na pewno jest, sądząc po nazwie zespołu i jej korelacji z dziełem Stephena Kinga.makar0117 30Kiedy rok temu Makar zagrał na jednej dwunastostrunowej gitarze, już zyskał miano niestrudzonego mordercy strun, dziś na gitarze elektrycznej pokazał co znaczy moc rocka, co znaczą rozbudowane kompozycje niby prostej formuły rocka and rola, a jednak dającej tak wielkie pole do popisu, jak... oczywiście kukurydziane pola.

Ale zespół to nie tylko Makar, to również dwaj charyzmatyczni i niemniej bezkompromisowi perkusista i basista, z których ten pierwszy (Kamil Olesiński - drums and some other stuff ) wali w bębny z taka mocą, że sprzęt nie nadąża za rytmem, a basista (Grzegorz "Big Mane" Świerk - 4 string motherfucker) stanowi zaprzeczenie ogólnie przyjętego wizerunku basisty stojącego w kąciku i plumkającego na czterech grubych strunach, czasem przysypiającego.

To wulkan energii, kojarzący się raczej z posiadaczem przymiotu zwanego ADHD, a nie stonowanego basisty. Za to widowisko doskonałe i bas słyszalne w dwójnasób.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us