Menu
reklama

Spotkanie noworoczne w gronie Prawa i Sprawiedliwości

  • Autor 

spotkanienowor050117mj 101W czwartkowy wieczór, tuż po Nowym Roku, Poseł na Sejm RP - Pan Dariusz Starzycki oraz Radna Sejmiku Śląskiego - Pani Maria Materla, zaprosili przyjaciół na tradycyjne spotkanie noworoczne. Podczas tradycyjnego już wydarzenia, najbliżsi współpracownicy, członkowie Prawa i Sprawiedliwości, sympatycy tej partii oraz osoby sprzyjające temu ugrupowaniu mogli podsumować rok, który już odszedł do historii, podzielić się zamierzeniami planami na rok kolejny, oraz złożyć sobie wspólnie życzenia i wymienić serdeczności.

W spotkaniu wzięło udział wielu znamienitych obywateli naszego miasta, parlamentarzystów, a także wiceminister Rządu RP. Przybyłych gości powitali gospodarze spotkania Poseł Dariusz Starzycki oraz Radna Maria Materla.

spotkanienowor050117mj 117Wśród nich znaleźli się m.in. Ksiądz Prałat Eugeniusz Cebulski ? Proboszcz Parafii Św. Wojciecha i Św. Katarzyny, Stanisław Szwed ? Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Waldemar Andzel ? Poseł na Sejm RP, Robert Warwas ? Poseł na Sejm RP, Paweł Silbert ? Prezydent Miasta Jaworzna, Tadeusz Kaczmarek ? I Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna, Monika Bryl ? Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna, Wiesław Więckowski ? Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie, Jarosław Broda ? Wiceprezes Zarządu TAURON POLSKA ENERGIA ds. Zarządzania Majątkiem i Rozwoju, przybyli prawnicy współpracujący z biurem poselskim, oraz członkowie rady konsultacyjno ? doradczej przy Pośle Dariuszu Starzyckim.

Spotkanie niemal w rodzinnej atmosferze uświetnili swoimi przemówieniami posłowie i minister, którzy niezmiennie podkreślali dobre zmiany, dziejące się w naszym Państwie, a przede wszystkim ukierunkowanie działań rządu i zmiany kierunków w gospodarce i polityce społecznej mające na celu przed wszystkim dbałość o obywatela, o rodzinę i o takie kierowanie państwem, aby nasze, polskie wartości i dokonania wcześniejszych pokoleń były szanowane i doceniane. Mowa była o polityce edukacyjnej, prorodzinnej, i o wszelkiej, mającej wpływ na nasze codzienne życie.

spotkanienowor050117mj 109Stanisław Szwed ? wiceminister resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podkreślał dobrą współpracę z naszym samorządem przy wdrażaniu programu Rodzina 500+, który jest realnym wsparciem polskich rodzin. Efekty tego ważnego prorodzinnego programu będzie według ministra można kompleksowo oceniać już wkrótce ? po pełnym roku jego funkcjonowania.

Jednak są już zauważalne znaczące i pozytywne symptomy, jak: wzrost gospodarczy, wzrost konsumpcji, wychodzenie polskich rodzin z biedy, zmniejszanie się zadłużenia w gospodarstwach rodzinnych oraz duża liczba odnotowanych ciąż. To bezsprzecznie pokazuje, że to nie tylko program pomagający rodzinom finansowo, ale przede wszystkim realne działanie wpływające na poprawę demografii.

spotkanienowor050117mj 126Prezydent Miasta Paweł Silbert mówił o dobrej współpracy i zrozumieniu miejskich spraw przez Posła Starzyckiego, który wielokrotnie interpelował i wspierał władze miasta w rozwiązywaniu różnych problemów. Według Pana Prezydenta ważne jest także pozytywne nastawienie Rządu Prawa i Sprawiedliwości do innowacji i wspierania projektów rozwijających gospodarkę, w tym również nowoczesne technologie. Jak zdradził prezydent Silbert, nasze miasto ma również poważne plany w realizacji takich projektów.

Dziękując gościom, po oficjalnych przemówieniach słowo wygłosił Ksiądz Prałat Eugeniusz Cebulski, po czym nastąpiło składanie sobie opłatkowych życzeń.Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us