Menu
reklama

Po czterech latach - inauguracja Klubu Szczak

  • Autor 


szczak090117 17"Ludzie tworzą miejsca, a miejsce tworzy ludzi".

Pod takim hasłem wszedł w nowy etap swojej działalności klub Szczak, znajdujący się na Górze Piasku.
Cztery lata trwała emigracja pracowników i korzystających z dobrodziejstw mającego dużą tradycję klubu, do Domu Kultury w Szczakowej.

Dziś wszystko wraca na swoje miejsce, a radości z tego faktu nie ukrywał nikt, począwszy od kierownik Klubu Pani Agaty Stelmachów, która ze wzruszeniem rozpoczęła uroczystość otwarcia na nowo placówki, jak i Prezydent Miasta, Pan Paweł Silbert, wręczający symboliczny klucz do klubu, wraz ze swoim zastępcą, Panem Tadeuszem Kaczmarkiem, skończywszy na dzieciakach ubranych w piękne jaworznickie - krakowskie stroje, które na dobry początek otrzymały od Panów Prezydentów wielki podarunek słodyczy, wręczając szefom miasta kwiaty.


szczak090117 48Swoje pierwsze pięć minut miały Szczakowianki, które z okazji inauguracji działalności w nowym miejscu przygotowały program artystyczny, śpiewając między innymi specjalną piosenkę na temat klubu i dobrodziejstw jakie zawsze czerpały zeń i na temat tego, czego oczekują w przyszłości.

Po części artystycznej nastąpiło zwiedzanie nowych pomieszczeń i kontentowanie się w gronie przyjaciół klubem, majacym w planie wiele ciekawych inicjatyw, które od dziś będzie można realizować z rozmachem. O tym mówiła między innymi Pani Maria Królikowska.

Nieodłącznym elementem w działalności klubu jest filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, która, jak mówi Dyrektor, Pani Monika Rejdych zaoferuje zarówno tradycyjne czytelnictwo, jak i jego nowoczesne formy.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us