Menu
reklama

Klub Abstynenta Razem - Nowy rok w nowej siedzibie

  • Autor 

 

niebo120117 28Trzy lata temu nasza redakcja uczestniczyła w otwarciu nowej siedziby Jaworznickiego Stowarzyszenia Abstynenckie RAZEM w budynku pawilonu przy ulicy Glinianej. (tu relacja z tego wydarzenia)

Nikt wtedy nie przypuszczał, że siedziba klubu, a zarazem Stowarzyszenia tak szybko znów zmieni miejsce.

Dziś abstynenci urządzają przy ulicy Górnośląskiej i mają nadzieje na dłuższą obecność tutaj. Kiedy tylko zrobi się ciepło i wiosna ogrzeje świat, prace porządkowo remontowe zostaną zakończone. Dziś i tak jest już zrobione wiele, pomalowane a wcześniej wygładzone ściany, zorganizowany aneks kuchenny i przygotowane materiały do wspierania osób, które z alkoholem nie chcą mieć nic wspólnego.niebo120117 913 stycznia do siedziby przyjechali członkowie Stowarzyszenia Razem, którzy zaprosili na świąteczno - noworoczne spotkanie osoby wspierające.

Na pierwszym miejscu wymieniają Zastępcę Prezydenta Jaworzna, Panią Monikę Bryl, Kierownik Referatu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Panią Krystynę Bojęś, Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Panią Wiesławę Szadkowską, Członków GKRPA oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych Klubów z sąsiednich miast.


niebo120117 33Spotkanie odbyło się przy muzyce wykonanej przez samych członków stowarzyszenia na gitarach i akordeonie, śpiewano kolędy i pastorałki, raczono się domowymi wypiekami i składano życzenia.

Od Urzędu Miejskiego Stowarzyszenie otrzymało tajemnicze niespodzianki oraz obraz, mogący przyozdobić puste na razie ściany, a każdy z zebranych wraz z osobistymi życzeniami Pani Prezydent, przyjął słodką paczuszkę.

Zabierając głos Pani Monika Bryl powiedziała, że jest podbudowana konsekwencją z jaką działa klub Abstynenta i życzyła szczęścia oraz realizacji wszelkich planów na przyszłość.

Prezes Stowarzyszenia, Pan Ryszard Karkosz z satysfakcją odniósł się do dbałości miasta o potrzeby klubu, dziękując za dotychczasową współpracę, wyraził nadzieję na dalsze dobre współistnienie.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us