Menu
reklama
reklama
reklama

Spotkanie noworoczne w Przyjaźni Jaworznickiej


oplatekprzyjazn17 38 CustomJeszcze do czwartku można przeżywać cud Bożego Narodzenia. Jeszcze tych kilka dni pozostało na podzielenie się opłatkiem - to według naszej katolickiej tradycji - zauważył ksiądz Stanisław Janicki podczas spotkanie przyjaźni Jaworznickiej, w niedzielę, 29 stycznia.

Jak co roku w siedzibie stowarzyszenia spotkali się członkowie Przyjaźni, jak co roku odśpiewali kolędy i podzielili się wspomnieniami, życzeniami i nadziejami na bieżący już wartko nowy rok.

Odmówiona przez księdza Janickiego modlitwa była bardzo osobista, ale tyczyła wszystkich nas, którzy ze sobą współistnieją w miejskiej rzeczywistości.oplatekprzyjazn17 20 CustomTyczyła obaw i trosk związanych z najbliższą przyszłością.

Pomodlono się również za osoby, które odeszły w ubiegłym roku, i na początku obecnego.
Wspomniano Pana Stanisława Nowakowskiego, którego pogrzeb odbędzie się w środę, 1 lutego o godzinie 15 w kolegiacie.
Miał też miejsce niecodzienny akcent udekorowania Pana Łukasza Curyło, Prezesa Stowarzyszenia, Medalem "Na Straży I Klasy", przyznanym przez kapitułę Pro Publico Bono, za działalność na rzecz bezpieczeństwa przeciwpożarowego i działalności na rzecz drugiego człowieka.
Odznaczenia dokonali Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek oraz Prezes Komandorii Południowej Świętego Floriana, komandor Jan Stadnicki.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us