Menu
reklama
reklama

Spotkanie noworoczne w Przyjaźni Jaworznickiej


oplatekprzyjazn17 38 CustomJeszcze do czwartku można przeżywać cud Bożego Narodzenia. Jeszcze tych kilka dni pozostało na podzielenie się opłatkiem - to według naszej katolickiej tradycji - zauważył ksiądz Stanisław Janicki podczas spotkanie przyjaźni Jaworznickiej, w niedzielę, 29 stycznia.

Jak co roku w siedzibie stowarzyszenia spotkali się członkowie Przyjaźni, jak co roku odśpiewali kolędy i podzielili się wspomnieniami, życzeniami i nadziejami na bieżący już wartko nowy rok.

Odmówiona przez księdza Janickiego modlitwa była bardzo osobista, ale tyczyła wszystkich nas, którzy ze sobą współistnieją w miejskiej rzeczywistości.oplatekprzyjazn17 20 CustomTyczyła obaw i trosk związanych z najbliższą przyszłością.

Pomodlono się również za osoby, które odeszły w ubiegłym roku, i na początku obecnego.
Wspomniano Pana Stanisława Nowakowskiego, którego pogrzeb odbędzie się w środę, 1 lutego o godzinie 15 w kolegiacie.
Miał też miejsce niecodzienny akcent udekorowania Pana Łukasza Curyło, Prezesa Stowarzyszenia, Medalem "Na Straży I Klasy", przyznanym przez kapitułę Pro Publico Bono, za działalność na rzecz bezpieczeństwa przeciwpożarowego i działalności na rzecz drugiego człowieka.
Odznaczenia dokonali Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek oraz Prezes Komandorii Południowej Świętego Floriana, komandor Jan Stadnicki.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us