Menu
reklama
reklama
reklama

Z dziejów mojego miasta - konkurs historyczny 2018

 

zdziejowjaworzna318 35Różnorodność pytań w konkursie, jaki organizuje od dziewięciu lat Muzeum Miasta Jaworzna jest spora. od czasów pradawnych po dzisiejsze, od życia codziennego, po przemysł i gospodarkę.
Trzeba poczytać nieco wydawnictw, trzeba po prostu interesować się historią własnego miasta, aby odpowiedzieć na pytania i zdobyć nagrody.
Konkurs jest przeprowadzany w dwóch kategoriach wiekowych - jedna to uczniowie szkół podstawowych, którzy odpowiadają na pytania w formie testu i uczniowie gimnazjów, którzy przygotowują multimedialną prezentację .
Na uczniach spoczywa duża odpowiedzialność, bowiem z jednej szkoły, może być wytypowany tylko jeden uczeń, który musi ją godnie reprezentować.
Gimnazjaliści przygotowywali tym razem prezentację pod tytułem "Jaworzno - moja mała ojczyzna"
Młodsze dzieci pisały test, w którym pytano przykładowo o miejscowości, z jakimi graniczy Jaworzno, o to kiedy pojawiły się pierwsze przejawy górnictwa, albo kiedy z dwóch miast - Szczakowej i Jaworzna, powstało to jedno, dzisiejsze Jaworzno. Należało również znać miejskie budowle i symbole Jaworzna.
Konkurs przygotowała Pani Elżbieta Trojan a gośćmi podczas rozdania nagród była Pani Irena Wojtanowicz-Stadler - Naczelnik Wydz. Edukacji, Kultury i Sportu, oraz b. Naczelnik tegoż wydziału, Pan Zbigniew Mika.


W kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali

1. Aleksander Jóźwik
2. Wiktoria Białoń
3. Adam Brożek
4. Norbert Rudnicki

 W kategorii gimnazjów
1. Przemysław Kawka
2. jakub Kondoszek
3. Kacper Czepiel


 

 

Irena Wojtanowicz-Stadler - Naczelnik Wydz. Edukacji, Kultury i Sportu

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us