Menu
...
reklama

IX Dzień Otwarty jaworznickich wodociągów

Dzień otwarty MPWiKDzień otwarty w MPWiK w tym roku był dniem szczególnie związanym z wodą, choć nie tylko tą, którą mamy w kranach, ale jej protoplastką, czyli wodą spadająca z nieba.

Wprawdzie to tylko mżawka, ale dała się we znaki zwiedzającym, którzy jednak wytrzymali do końca, bo ciekawość wzięła górę nad wilgocią i chłodem.

Najpierw ujęcie - SUW, czyli Stacja Uzdatniania Wody "Piaskownia", znajdująca sie obok Sosiny, potem baza, która przy ulicy świętego Wojciecha, jest znana każdemu jaworznianinowi, a następnie Jeleń, czyli spektakularne budowle widoczne zapewne z bardzo wysoka, oraz laboratorium, które czuwa nad zdrowotnością naszej "kranówki".dzotwmpwik0317 61Cała załoga MPWiK w całości, czekająca na stanowiskach, gotowa udzielić wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie pytania, zademonstrować działanie maszyn i urządzeń, czy to mechanicznych, czy elektronicznych, to nie lada gratka dla dorosłych i dla dzieci.

Zobaczyć pracujące małże, czuwające nad czystością wody, sprawdzić jak smakuje woda u jej źródła, czy też dotknąć koparki, albo robota z kamerą, który penetruje kanały, kiedy trzeba zadbać o ich konserwację to jest coś!

Tematy ciekawe, toteż jak co roku wejściówki na dzień otwarty rozeszły się w mgnieniu oka.
Okazja następna znów za rok a my, aby nie powtarzać się zapraszamy do jednego z poprzednich relacji, gdzie znaleźć można film z wycieczki - wtedy w trakcie słonecznego dnia.
Z tegorocznej imprezy mamy deszczowe zdjęcia.

 

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us