Menu
reklama

Tour de Pologne - Jaworzno spisało się na medal

tourdepol14_1.jpgJuż czwarty rok z rzędu Katowice mogą poszczycić się najszybszym finiszem w Tour de Pologne. W środę w centrum Górnego Śląska zakończył się 4. etap 71. TdP z Tarnów Gemini Park do Katowic.

Po finiszu z prędkością 81 km/h (!) zwyciężył Belg Jonas Van Genechten z grupy Lotto Belisol. Żółtą koszulkę lidera Skandia utrzymał Petr Vakoc (Omega Pharma).

Rafał Majka finiszował z czasem zwycięzcy, zakończył więc etap zgodnie z planem. Najwyżej z Polaków uplasował się Grzegorz Stępniak (19. pozycja). (źródło eurosport.onet.pl)


tourdepol14_2.jpgNa jaworznicki rynek pierwszy kolarz jechał o godzinie 14.19 po uciekającej grupce nastąpiła chwila przerwy i przez szpaler utworzony z mieszkańców przetoczył się cały peleton. Trwało to wszystko kilka minut, po czym oczom zebranych ukazał się samochód w napisem koniec wyścigu.

Największe emocje panowały jednak wcześniej - oczekiwanie rozpoczęło się już około południa, a od godziny 13 na rynek zaczęły nadjeżdżać samochody ekip technicznych i reklamowych.

Kiedy w okolice biblioteki podjechała niezwykłej aparycji nowa Lancia Thema z dyrektorem wyścigu - Czesławem Langiem na pokładzie, na chwilę zapomniano o rywalizacji jednośladów, a skupiono się na sylwetce człowieka, który dla polskiego kolarstwa jest symbolem i legendą.

tourdepol14_3.jpgKilka chwil, kilka słów do mieszkańców miasta i pojechali dalej, a za nimi stu kilkudziesięciu kolarzy. Trzeba przyznać, że jak na rozmach imprezy to stawka kolarzy mała, a cała otoczka i niewątpliwie wielkie pieniądze włożone w organizację przejazdów chyba jednak nieproporcjonalne do efektu medialnego i reklamowego tych, którzy lansują się na każdym kroku, na każdym niemal kilometrze każdego etapu.

Ale - to sprawa firm, które sponsorują kolarstwo - a w efekcie końcowym i tak zapłacimy za to wszystko my, czyli konsumenci korzystający z usług, czy nabywający produkty wytwarzane przez owe firmy.

Ale to z kolei przekłada się na efekty w skali miasta. Jaworzno zaprezentowało się wzorowo będąc gospodarzem przejazdu. Świetnie przemyślana logistyka, elegancko przygotowane odcinki trasy i nie taka znów uciążliwość, jak to próbowali przedstawić ci, dla których jedynie narzekanie i krytykowanie swojej małej ojczyzny stanowi wartość przekazu medialnego i kwintesencję codziennej "pracy dla  miasta.

Nasze miasto po raz kolejny okazało się zdolne podjąć duże wyzwania - tym razem związane z zapewnieniem bezpieczeństwa kolarzom oraz taką organizacją imprezy, aby mieszkańcy mogli być zadowoleni a tych kilku minut emocji podczas obserwacje wyścigu.

Zapraszamy do GALERII z przejazdu przez rynek.

Wyniki można obserwować na www.tourdepologne.pl

tourdepol14_4.jpg

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us