Menu
...
reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa - po raz pierwszy w Jaworznie


ekstremalna droga krzyzowa jaworzno 0317 72Będzie Wam ciężko.

Będziecie narażeni na różne pokusy i niedogodności, będzie się chciało przerwać, rzucić to wszystko, ale Wy przetrzymacie najtrudniejsze chwile. Tego Wam życzę -  mówił ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak podczas koncelebrowanej mszy świętej, będącej wstępem do wyruszenia w ekstremalną drogę krzyżową. Każdy z pątników wziął ze sobą swój krzyż.

Tak, ten ze ściany w pokoju, ten na szyi zawieszony, ale i ten specjalnie na tę noc zrobiony z dwóch desek, albo z dwóch gałęzi ściętych w ogrodzie. Ale najważniejsze, że każdy miał swój krzyż w sercu, każdy wziął ze sobą trudności, ofiarował własne słabości, zdecydował się pokonać lęk, ból, zmęczenie, wilgoć, deszcz, błoto, dedykując swoją siłę do przetrwania w intencji czegoś ważnego.


Każdy w swoim sercu, w swojej duszy, w swojej świadomości, idąc, milcząc i rozważając tajemnice stacji Krzyżowej drogi mającej aż 43 kilometry. Nocą, w chłód, w ziąb, wiatr i ciemność.
ekstremalna droga krzyzowa jaworzno 0317 46Pójdą milcząc, nie w grupie, nie w dużej grupie, ale małymi grupkami, nawet nie znając się nawzajem,. Wsparciem będzie obecność kogoś obok, ale to wsparcie nasze ziemskie.
Wsparciem prawdziwym będzie Chrystus umęczony, którego cierpienie choć w małym stopniu postarają się doświadczyć.

To walka z samym sobą, ale walka o godność, o prawdę, o siłę.
Wrócą rano, kiedy będzie świtać, pewnie nie wszyscy dotrwają do końca - każdy przejdzie tyle, ile potrafi i dla każdego będzie to zwycięstwo nad samym sobą.
Życzymy im wielkiej mocy wielkiej wiary i wielkiego tryumfu wiary nad ziemska małością.
W galerii zobaczymy jak przygotowywali się do wyjścia podczas mszy świętej i tuż przed wyruszeniem w nieznane.


 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us