Menu
...
reklama

Sezon wędkarski 2017 rozpoczęty


zawody wedkarskie 9 04 2017 31Długie miesiące oczekiwali jaworzniccy wędkarze na rozpoczęcie sezonu.

Chrapka na grubą rybę to coś, co nie daje spać, jeść, nie pozwala skupić się na wieczornym filmie, zwłaszcza, kiedy zbliża się okres wiosenny, kiedy to ryby są głodne i znęcone smakowitymi kąskami, pochwycą w pysk haczyk z przynętą i dadzą się wyholować na brzeg. Oczywiście prawdziwy wędkarz, każdą złowioną rybę wpuszcza z powrotem do wody, aby środowisko mogło być niezagrożone.

Niemniej przepisy pozwalają na zabranie do domu złowionych ryb (z wyjątkiem ryb złowionych na zawodach) i jest to zdrowa konkurencja dla hodowli masowo odławiających ryby gospodarstw rybackich, które nie przejmują się populacją tych stworzeń - wyhoduje się nowe.


zawody wedkarskie 9 04 2017 6A więc jaworzniccy wędkarze rozpoczęli zawody o godzinie 7 rano w niedzielę, kiedy to minął czas na zgłoszenia do stawki rywalizujących. Ponad 80 wędkarzy przygotowało się do zarzucenia zastawów i już o godzinie 8.30, spławiki poszybowały do wody.

Wielki zapędy na ogromne połowy ostygły jednak dość szybko. Ryba nie chciała współpracować, nie brała, tak jak na przykład rok temu, kiedy to wyciągnięto ponad 100 sztuk karpi. Tym razem udało się złowić nieco ponad 10 sztuk. Reszta to małe płotki, wzdręgi, okonie.

A więc z łowiska na Makowiskach w Byczynie odchodzono ze spuszczonymi głowami. niemniej udało się wyłonić zwycięzców którzy odebrali gratulacje i ciekawe nagrody związane oczywiście z wędkarstwem - wędziska, kołowrotki, siatki, proce i podbieraki.

Koło PZW Jaworzno - Miasto kolejne zwody przeprowadzi 23 kwietnia. Wszystkim życzymy pełnych siatek i pobicia rekordów. Więcej informacji o działalności koła mozna znaleźć na stronie koła PZW www.kolo19.jaworzno.pl

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us