Menu
reklama
reklama

II Konkurs Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych


Konkurs pocztow sztandarowych jaworzno 8
21 kwietnia po raz drugi, pod honorowym patronatem Prezydenta Jaworzna, Pana Pawła Silberta w Gimnazjum nr 1 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pocztów Sztandarowych.

Wzięło w nim udział 13 pocztów, które za zadanie miały zaprezentować umiejętności i dystynkcję w niesieniu, prezentacji i poszanowaniu symbolu swojej szkoły.

Zanim nastąpiła właściwa część konkursu, młodzież szkolna zaprezentowała piękny program oparty o teksty, filmy i pieśni patriotyczne.

Jako goście przyglądali się mu i oklaskiwali Zastępca Prezydenta Jaworzna, Pan Tadeusz Kaczmarek, Sekretarz Miasta, Pani Ewa Sidełko Paleczny oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Ewa Zuber i Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Pan Zbigniew Mika.Wszystkich gościła dyrektor Gimnazjum, Pani Irena Wojtanowicz-Stadler.

Konkurs pocztow sztandarowych jaworzno 12Konkurs polegał na wejściu do sali gimnastycznej i zaprezentowaniu przed komisją - jury, postaw na baczność, spocznij, w lewo zwrot, w prawo zwrot i do hymnu.

Nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych zostaną wręczone po uroczystościach państwowych 3 Maja, pod Pomnikiem Niepodległości.

Współorganizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Jaworznie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Katowicach, Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Parafia św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie oraz Muzeum Miasta Jaworzna.

W skład jury weszli:

Przewodniczący – major Andrzej Kuc Wojskowa Komenda Uzupełnień w Katowicach
Członkowie – pułkownik Zbigniew Radoń dowódca Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5, Pułku Strzelców Konnych
Plutonowy kawalerii ochotniczej Krzysztof Prich prezes Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5, Pułku Strzelców Konnych
Przemysław Dudzik dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna
Jan Nowak SPAK członek zarządu oddziału Jaworzno

UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu.


Wyniki II Międzyszkolnego Konkursu Pocztów Sztandarowych

oraz Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych

21 kwietnia 2017 roku

Konkurs Pocztów Sztandarowych

 I miejsce – Gimnazjum nr 4

                                                  II miejsce – I LO

  III miejsce – Gimnazjum nr 1

Lp.

Szkoła

Sztandarowy

Asysta

Opiekun

Liczba punktów

1.

SP nr 1

Szymon Zaprzalski

Oliwia Żak
Justyna Taranek

Anna Palka

177

2.

SP nr 5

Oskar Fortuna

Nadia Wrońska

Amelia Piotrowska

Danuta Brajer

179

3.

SP nr 14

Jakub Kozik

Aleksandra Dudek
Milena Gancarczyk

Daniel Liszka

138

4.

SP nr 15

Szymon Król

Milena Ryszka

Milena Kopciak

Dariusz Bilski

138

5.

SP nr 16

Jakub Mucha

Katarzyna Knapik

Jagoda Zięba

Rafał Soból

163

6.

SP nr 22

Marcin Oleksa

Zuzanna Soból

Karolina Zelasko

Donata Porwit

156

7.

G nr 1

Krzysztof Wieniewski

Anna Ryba

Julia Sapała

Marek Badowski

200

8.

G nr 4

Nikodem Nowak

Wiktoria Warchoł
Aleksandra Wilk

Michał Budak

219

9.

G nr 8

Szymon Argus

Natalia Smalcerz
Agnieszka Buława

Mateusz Gorczowski

172

10.

ZS nr 4
G nr 9

Kacper Zastrzeżyński

Judyta Michalik
Katarzyna Kuciński

Andrzej Nocoń

191

11.

I nr LO

Paweł Cichoń

Julia Herman
Kamila Łaźnia

Ewa Zuber

210

12.

II nr LO

Karol Hałczyński

Paulina Flak

Magdalena Sędzielowska

Katarzyna Dorynek

183

13.

SP nr 7

Jan Łabaj

Kamila Wadowska
Joanna Zapała

Dominik Mazgaj

119

WYNIKI II KONKURSU WIEDZY O BARWACH I SYMBOLACH NARODOWYCH

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 16

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 15

SP

Opiekun

Uczniowie biorący udział w konkursie

 

SP nr 1


Monika Wojciechowska

Szymon Bobowski

Mateusz Łasaj

Emilia Górka

Łączna ilość punktów

42

44

41

127

SP nr 3


Joanna Zawada-Gulik

Julia Kapała

Aleksandra Oleksy

Mateusz Nowak

Łączna ilość punktów

42

46

39

127

SP nr 5


Danuta Brajer

Ignacy Balcer

Wojciech Najman

Łukasz Stasiowski

Łączna ilość punktów

40

37

31

108

SP nr 6

Ewa Pogoda

Kacper Pacut

Emilia Truchan

Wiktoria Stawarz

Łączna ilość punktów

54

50

47

151

SP nr 7

Dominik Mazgaj

Igor Kasperczyk

Oliwia

Romanowska

Ilon Szymczyk

Łączna ilość punktów

47

29

40

116

SP nr 14

Daniel Liszka

Kamil Kuczera

Weronika Żoczek

Zuzanna Michalewicz

Łączna ilość punktów

48

35

41

124

SP nr 15

Beata Helbin

Barbara Byrska

Maja Pastucha

Łukasz Oleksy

Łączna ilość punktów

46

50

46

142

SP nr 16

Rafał Soból

Hanna Kałuża
 

Maria Jończyk

Emilia Matyasik

Łączna ilość punktów

49

52

46

147

SP nr 20

Renata Wilk

Łukasz Palka

Natalia Chlipała

Wiktoria Białoń

Julia Proksa

Łączna ilość punktów

44

42

47

133

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us