Menu
reklama
reklama
reklama

SZKOŁA INNA NIŻ WSZYSTKIE Wiedza-Wychowanie-Wartości

kananewsDlaczego ta szkoła jest inna niż wszystkie? Co ją wyróżnia?

Od czterech lata działa w Jaworznie jedyna niepubliczna szkoła podstawowa. Tak jak szkoły publiczne realizujemy podstawę programową i zapewniamy dzieciom opiekę na świetlicy do godziny 16.30, a w przyszłym roku planujemy wydłużyć ten czas do godz. 18.00.

Tym co nas wyróżnia jest wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich, a także bogaty wachlarz zajęć dodatkowych - cyklicznie prowadzone zajęcia plastyczne, muzyczne, logopedyczne, przyrodnicze, ekologiczne, origami i sprawności zuchowe.

Wszyscy uczniowie mają także dodatkową lekcję języka angielskiego oraz lekcje języka włoskiego lub francuskiego. A wszystko bez dodatkowych opłat - w ramach czesnego!


kananews1Ponadto nasi uczniowie uczestniczą regularnie w zajęciach i koncertach muzycznych poza szkołą, m.in. w filharmonii krakowskiej. Biorą udział w warsztatach organizowanych w muzeum i bibliotece miejskiej czy Teatrze Sztuk. Uczestniczą w szkolnych i międzyszkolnych konkursach przedmiotowych i artystycznych, odnosząc pierwsze sukcesy!

Jakie nowości w przyszłym roku szkolnym?

W przyszłym roku poszerzamy ofertę o zajęcia dla zainteresowanych: samoobronę - prowadzoną przez jaworznicką szkoła Guja Jiujutsu, zajęcia z robotyki i programowania, szachy oraz kółko fotograficzne i teatralne. Każdorazowo staramy się dopasować nasze propozycje do oczekiwań rodziców, a przede wszystkim do zainteresowań uczniów.

banner podstawowa

kananews2A co z sześciolatkami?

Od nowego roku uruchamiamy oddział przedszkolny, tzw. zerówkę, aby dzieci idące do szkoły były już ze szkołą oswojone Gdy dzieci wcześniej poznają szkołę, otoczenie, wychowawczynie i nowe koleżanki i kolegów, pierwsze dni w szkole nie będą stresujące. W zerówce również będziemy prowadzić niektóre zajęcia metodą Marii Montessori. Ruszyły już zapisy - więcej szczegółów na stronie internetowej.

Dlaczego warto wybrać szkołę niepubliczną?

1. Szkoła ma kameralny charakter, małe klasy, nawet kilkuosobowe, życzliwą, rodzinną atmosferę oraz zindywidualizowane podejście do ucznia.

2. Proponujemy zajęcia dodatkowe, rozwijające zainteresowania dziecka, realizowane codziennie po zajęciach obowiązkowych.

3. Od pierwszej klasy uczymy dzieci dodatkowego języka obcego - włoskiego lub francuskiego oraz proponujemy trzecią lekcję języka angielskiego.

4. Na co dzień oferujemy opiekę logopedyczną. Organizujemy też spotkania z pedagogiem szkolnym i psychologiem, stanowiące pomoc dla rodziców w procesie wychowania dziecka.

kananews35. Zajęcia świetlicowe to u nas nie tylko opieka nad uczniami, ale czas dobrze wykorzystany na nadrabianie ewentualnych zaległości, dodatkowe ćwiczenia, poszerzające wiedzę i umiejętności, a także mądrą zabawę.

6. Przywiązujemy wagę do wychowania, kształtując właściwe postawy w duchu wartości chrześcijańskich, uczymy zasad savoir-vivre'u oraz dbamy o wysoką kulturę osobistą. Pielęgnujemy naszą tradycję, wspierając w tym rodziców.

7. Starannie dobieramy kadrę dydaktyczną. Zatrudniamy nauczycieli z długim stażem i bogatym doświadczeniem oraz młodych, pełnych zapału i pomysłów. Jedni i drudzy wzajemnie się uzupełniają.

8. Proponujemy rodzicom wsparcie merytoryczne, organizując warsztaty dotyczące zagadnień wychowawczych, a także spotkania z dietetykiem i innymi specjalistami.

9. Wspieramy rodziny oferując zniżki dla rodzeństwa.


Szkoła KANA - KLIKNIJ!


kananews4Jak wygląda rekrutacja?

Prowadzimy zapisy do klas: I, II, III i IV oraz do "zerówki". Zapraszamy do poznania naszej szkoły jako alternatywy dla nauczania publicznego. W tym celu można umówić się na indywidualne spotkanie i obejrzenie szkoły - każdemu poświęcamy czas - wiemy bowiem, że wybór szkoły to ważna i niełatwa decyzja.

Oferujemy też inne zniżki - m. in. jeden miesiąc nauki za darmo!

Więcej informacji na stronie internetowej www.kana.edu.pl lub pod tel. 32 363 10 30.

dr Magdalena Kielska
dyrektor Uniwersyteckiej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Jaworznie

kanazero2kanapodst1

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us