Menu
reklama
reklama
reklama

Rekord Jaworzna we wspólnym graniu na gitarach ustanowionycichonski Jaworzno hendrix gitary rekord 220417 104Wprawdzie tylko kilkanaście osób na początku, potem nieco więcej, wzięło udział w warsztatach z Leszkiem Cichońskim, to jednak impreza dla wyznawców klasyki rock and rolla i bluesa była przednia. Szkoda, że termin tego wydarzenia zaplanowano na dzień rozpoczęcia Metalmanii, bo większość tych, którzy mogliby z gitarami przybyć, aby zagrać Hej Joe, pojechała do spodka.
Mimo małej frekwencji Leszek Cichoński wielki propagator muzyki Jimi Hendrixa, wykazał wielką klasę i zupełnie nie przeszkodziła mu mała grupa gitarzystów.
Podobnie, jak znane z Wrocławskiego rynku bicie rekordu tak jaworznickie dźwięki były grane z całym oddaniem i poświęceniem tak, że uczestnicy mogli poczuć się prawdziwymi członkami wielkiej kapeli prowadzonej przez mistrza.

cichonski Jaworzno hendrix gitary rekord 220417 79Jednym z nich był prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert, który rzadko ma możliwość zaprezentować swoje umiejętności.

Dziś za sprawą Leszka Cichońskiego zagrał i wspólnie z resztą bijących rekord i zagrał kilka ciekawych solówek, wzbudzając respekt innych gitarzystów.

Bicie rekordu polegało na wspólnym zagraniu całego utworu, ale nie poprzestano na jednym - "Hej Joe". Były i inne przećwiczone wcześniej na warsztatach.
Potem odbył się koncert, podczas którego "elektryczni" weszli na scenę, a "akustyczni" przed nią, na parkiecie kierowani, dyrygowani przez mistrza, grali tak, jakby nic innego przez całe życie nie robili.
My mamy zdjęcia z bicia rekordu. niech każdy znajdzie się na nich - niech będą miłą pamiątką tego zimnego na zewnątrz, a gorącego od muzyki wieczoru.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us