Menu
reklama
reklama

Kwartet Śląski Gościem Archetti na Konkursie Młodego Skrzypka


archetti kwartet slaski jaworzno 104Drugi dzień konkursu Młodego Skrzypka Archetti przebiegł pod hasłem prób z orkiestrą. Uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do puli finałowej będą mieli za zadanie wykonanie zadanych utworów wraz z orkiestrą, którą oczywiście będzie Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna.
Przesłuchania odbywają się w sobotę w godzinach dopołudniowych.
Wieczór piątkowy natomiast należał do mistrzów muzyki klasycznej, w tym muzyki nowoczesnej. Wraz z orkiestra wystąpił Kwartet Śląski, który został założony w roku 1978. Muzycy zespołu wywodzą się z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i jak nietrudno zauważyć, w przyszłym roku będą obchodzić czterdziestolecie działalności.archetti kwartet slaski jaworzno 32Kwartet Śląski przyjechał do Jaworzna niemal wprost z wręczenia tegorocznych Fryderyków, z których aż dwa przypadły temu zespołowi.

To Fryderyki w kategoriach „najlepszy album polski za granicą” i „najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej”, które skrzypkom Kwartetu Śląskiego - Szymonowi Krzeszowcowi i Arkadiuszowi Kubicy - wręczył 24 kwietnia na gali Fryderyków wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Kwartet wykonał w tylko swoim własnym składzie kompozycję Mieczysława Wajnberga, polskiego kompozytora pochodzenia żydowskiego, który całe życie spędził w ówczesnym Związku Radzieckim, będąc płodnym kompozytorem, mającym na swoim koncie między innymi 22 symfonie, 18 koncertów solowych, 17 kwartetów smyczkowych.
Podczas koncertu usłyszeliśmy XI kwartet op. 89.
Drugim utworem, który wykonała sama orkiestra była Introdukcja i Allegro Edwarda Edgara, a na koniec wspólnie z kwartetem Archetti zagrał Beniamina Brittena "Simple Simphony".
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us