Menu
reklama
reklama

Koncerty Laureatów I Konkurs Młodego Skrzypka "Archetti"


konkurs koncert laureatow jaworzno 23Dobiegł końca pierwszy konkurs zorganizowany przez "Archetti" Orkiestrę Kameralną Miasta Jaworzna, pod honorowym patronatem Prezydenta Jaworzna.

Nie inaczej, główną nagrodę, czyli skrzypce wykonane przez lutnika ufundował właśnie Pan Prezydent Paweł Silbert.

Skrzypce, Laureatce Grand Prix, wręczył Zastępca prezydenta Pan Tadeusz Kaczmarek, gratulując wszystkim wspaniałej życiowej pasji i dążności do bycia doskonałym w swojej dziedzinie muzyki.

Konkurs był bardzo trudny. Kiedy podczas mowy końcowej Pani Marzenna Synowiec, dyrektor tej artystycznej instytucji, mówiła o przygotowaniach, wspomniała, że spotkała się z głosami krytycznymi dotyczącymi wymaganego repertuaru, zwłaszcza w grupie młodszych uczestników.

konkurs koncert laureatow jaworzno 19Być może z powodu stopnia trudności nie zgłosiły się całe tłumy wykonawców, za to ci młodzi muzycy, którzy wzięli udział w rywalizacji, zaprezentowali bezsprzecznie bardzo wysoki poziom, o czym mówił Pan Szymon Krzeszowiec, przewodniczący Jury.

Zawód skrzypka - tłumaczył - to zawód w którym nie wystarczy wyuczyć się czegoś i z tego przez całe życie korzystać. Nie jest możliwe zapamiętanie wszystkiego z lat nauki. Nie jest możliwe zachowanie biegłości we wszystkim. Dlatego trzeba ćwiczyć. Nie da się wyjść na scenę i grać każdego repertuaru bez wcześniejszego jego odegrania wcześniej, kilka, bądź kilkadziesiąt razy.
A więc skrzypkiem jest się tak na scenie, ja i poza nią, w domu, na wakacjach, rano, wieczorem, a często w nocy.

No dobrze, ale wszyscy czekają na werdykt. Brzmiał on tak - tu cytujemy protokół z posiedzenia komisji konkursowej.
 (...)

Lista Laureatów
Nagroda GRAND PRIX - Malczyk Kamila
Grupa I
I nagroda -  nie przyznano
II nagroda  - Alanis Alvarez
II nagroda Liber Justyna
III nagroda -  nie przyznano
Grupa II
I nagroda - Biśta Magdalena
I nagroda Solarz Kacper
II nagroda - Majcherczyk Małgorzata
III nagroda  - nie przyznano
I wszystko jasne. Laureaci pierwszych miejsc w kategorii starszej i laureatka Grand Prix zagrali dla zgromadzonej publiczności wspaniałe utwory wraz z orkiestrą i trzeba było się pożegnać. Po konkursie pozostały nagrania w archiwum oraz zdjęcia, które przedstawiamy naszym czytelnikom.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us