Menu
reklama
reklama

Wiosna już w pełni - z oczarowaniem Alicji Dudek


alicja dudek wieczor autorski jaworzno 19Kolejne spotkanie z Alicją Dudek, która niezawodnie raczy swoich przyjaciół i wielbicieli nowymi wierszami napisanymi w ostatnim czasie, ale i starszymi, korespondującymi z tematem wieczoru autorskiego.

Tym razem tytułem owego było "Wiosenne oczarowanie" które udzieliło się za sprawą kwiecistych wersów, strof i rymów wszystkim przybyłym do biblioteki.

Autorkę kurtuazyjnie przedstawiła Pani Małgorzata Stokłosa. Kurtuazyjnie, bo nie ma chyba osoby, która nie znała by Alicji Dudek, jej charakteru, miłości do przyrody i do otaczających ją ludzi.


alicja dudek wieczor autorski jaworzno 18Wiersze kipiące zielenią, różem, filetami, czerwienią i oczywiście zielenią rabat, grządek, rozkwitającego sadu i przydomowego gąszczu, spowodowały, że w końcu przypomniała nam się wiosna, jej wygląd i czar. Kiedy przyjdzie rzeczywiście? Na pewno wkrótce, ale bez poezji Alicji byłaby niepełna.

Wiersze czytane przez samą autorkę przeplecione były muzyką.
A zagrali dla zebranych Zosia Lipska na skrzypcach, oraz Mateusz
Łasaj na gitarze.

Wokalnie zaprezentowała się Martyna Pluta, która jest wyjątkową interpretatorką wierzy Alicji Dudek, ale tym razem oprócz takiego wiersza wysłuchano utworu Marka Grechuty oraz autorskiego samej Martyny.
Wiosna już się rozpoczęła bo w Jaworznie mierzy się ją właśnie od kwiatowej poezji Alicji Dudek.


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us