Menu
reklama
reklama

Obchody XVII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych w Jaworznie

dni godnosci niepelnosprawni jaworzno007Dni Godności osób niepełnosprawnych to w naszym mieście istne święto, organizowane bardzo starannie, z wielką pieczołowitością i odpowiedzialnością za to, aby każda z osób, która w jakikolwiek sposób nie jest w pełni sprawna, która nie radzi sobie z codziennością tak, jak każdy inny, nieposzkodowany przez los, czuła się w pełni częścią naszej jaworznickiej społeczności.

Wi9elki udział w tym dziele mają władze Jaworzna w osobach Prezydenta Miasta, Jego Zastępców i pełnomocnika do Spraw osób niepełnosprawnych, ale i przy udziale miejskich instytucji, które w różny sposób starają się ułatwić życie niepełnosprawnym, a w te majowe dni równiez uprzyjemnić i zagospodarować rozrywką, zabawą, sportem i kulturą.


dni godnosci niepelnosprawni jaworzno070Symbolicznym przekazaniem kluczy do bram Jaworzna rozpoczęły się XVII Obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W uroczystościach i wspólnej zabawie wzięły udział dzieci i ich wychowawcy z wielu placówek oświatowych oraz przedstawiciele władz Jaworzna i instytucji miejskich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Jak co roku uczestniczy wydarzenia przemaszerowali na płytę jaworznickiego rynku w kolorowym korowodzie. Wielu tak radosnych i pełnych wrażeń dni życzyli zebranym Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Dariusz Starzycki.

Na zebranych czekało wiele atrakcji m.in. pokaz szermierki na wózkach, plenerowe przedstawienie teatralne, występ szczudlarzy, pokaz baniek mydlanych oraz warsztaty ceramiczne.


Zapraszamy do GALERII Z PIERWSZEGO DNIA ŚWIĘTA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Harmonogram XVII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych:

18 maja 2017 r. (czwartek), godz. 10:00 - 13:00, Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS w Jaworznie: godz.10:00 - Piknik Naukowy "Rehabilitacja nie musi być nudna" - różne techniki wykorzystywane w pracy terapeutyczno-rehabilitacyjnej, poradnictwo medyczne.

19 maja 2017 r. (piątek), godz. 9:00 - 13:00, Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS w Jaworznie: VI Paraolimpiada: "Od Przedszkolaka  do Paraolimpijczyka": popularyzacja zdrowego stylu życia poprzez kulturę fizyczną i rozgrywki sportowe.

24 maja 2017 r. (środa), godz. 14:00 - 18:00, Sala Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie: Miejska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa: "Całościowe zaburzenia rozwoju - jak pomóc dziecku i jego rodzinie" o wiodącej tematyce: wczesne wspomaganie rozwoju dzieci.

13 - 31 maja 2017 r. - Galeria Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej: wystawa prac artystycznych w ramach przeglądu pn. "Rehabilitacja nie musi być nudna", wystawa fotografii wielkoformatowej, powstałej w ramach projektu "CZĘŚCI WSPÓLNE ZNAJDŹ PODOBIEŃSTWA. WIĘCEJ NAS ŁĄCZY. PLAŻE DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH".

patr med mojajaworzno 600

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us