Menu
reklama
reklama

Trzech bardów z akcentami: kobiecym i góralskim

trzechbard0517 31Trzech bardów już po raz czwarty zagościło na deskach Teatru Sztuk.

O ile wcześniej oczywistym było, że pieśni wykonywali mężczyźni, jako utwory skomponowane i napisane przez panów dla panów, to dziś, ponieważ dzień szczególny - święto niezapominajki, należało wprowadzić w repertuar również płeć piękną, aby zrównoważyć uczuciowość oraz sens koncertu, i o ile sporo piosenek Staszka Staszewskiego, Leszka Wójtowicza i Andrzeja Brzndstattera nie było jednak związanych z miłością, to atmosferę tego uczucia dało się zaobserwować.

To pewna magia miłości, zakochania, ale i przyjaźni.


trzechbard0517 44Wykonawcami tym razem byli: oczywiście Marek Długopolski, a uzupełniali go Dominik Socha i Panie.

Młoda i bardzo obiecująca Wiktoria Banasik, skrzypaczka, ale o pięknym głosie Karolina Szczurek, oraz fenomenalna, wręcz wybitna Joana Płonka, o głosie przejmującym, mocnym, z piękną aksamitną barwą.

Zespół składał się ze sporej jak zwykle liczby muzyków" - na instrumentach klawiszowych Bartek Paluch, na gitarze akustycznej Mateusz Motyka, na gitarze basowej Mariusz Stadler, na Instrumentach perkusyjnych i harmonijce ustnej Jacek Maliszczak, na skrzypcach Karolina Szczurek, oraz Mateusz i Szymon Adamczykowie na gitarze elektrycznej i perkusji.

trzechbard0517 65Ale to nie wszystko. Koncert ubarwiła zaproszona specjalnie na tę okazję kapela góralska z Ostrowska "Ostrowianie".

O ile pieśni bardów skłaniały do słuchania i były dość poważnymi utworami z często dramatycznym tekstem, to muzyka kapeli powodowała znane uczucie, kiedy to nogi same do tańca się rwą.

Ponad pół godziny takich skocznych, świetnie wykonanych piosenek ludowych, a część z nich właśnie zakwalifikowanych jako utwory barda, Andrzeja Brandstattera, wystarczyło aby cała sala owacjami skwitowała występ i oczywiście wymogła na muzykach bisy.

Muzyki nie będzie w relacji ale zdjęcia z koncertu jak najbardziej.

Zapraszamy do obejrzenia i, jak to zwykle mówi się w takich sytuacjach, kto nie był, niech żałuje.


UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu. LINKUJ - NIE KOPIUJ:)

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us