Menu
reklama

Święto rodziny w pełni udane - dzięki wspaniałym jaworznianom

  • Autor 


dzenrodziny17a 6 59II edycja "Święta Rodziny" w naszym mieście udała się wyśmienicie mimo tegorocznej mało imprezowej pogody. Widać jaworznianie potrafią i chcą się bawić i zażywać relaksu, niezależnie od tego, co niebiosa nam ofiarują.
Kiedy chodzi o dzieci, rodziny i wspólne, ciekawe spędzanie czasu nasze miasto zdaje egzamin.

20 maja Planty - zlokalizowane w centrum Jaworzna - zaadaptowane zostały na wielki plac rodzinnych gier i zabaw.

Całość terenu planrt, na którym odbywało się "Święto Rodziny", została podzielona na specjalne strefy, gdzie skorzystać można było z różnorodnych atrakcji. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami mieli możliwość wzięcia udziału w balu prawdziwych księżniczek oraz w Akademii Superbohaterów.

swieto rodziny jaworzno planty 2017082Zarówno starszym jak i młodszym szczególnie przypadła do gustu specjalna strefa edukacyjna, gdzie przeprowadzane były naukowe eksperymenty. W Krainie Cyrku odbyły się warsztaty kuglarskie i pokazy sztuki cyrkowej. Nie mogło zabraknąć również strefy "Co warto przeczytać", w której odbyła się wystawa klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej, wystawa nowości książkowych. Pozostałe strefy to m.in.  "Strefa wyobraźni i łamigłówek zainspirowanych książką" oraz "Włącz się do gry" - strefa sprawności, rywalizacji i refleksji.

- Święto Rodziny to doskonała okazja do świetnej zabawy, uśmiechu i radości dla całych rodzin. Jego tegoroczna edycja po raz kolejny pokazała, że warto kontynuować to duże rodzinne spotkanie. W organizację Święta zaangażowało się wiele osób, instytucji i firm.

swieto rodziny jaworzno planty 201707220 maja Planty w centrum miasta stały się wielkim rodzinnym miejscem atrakcji.- podkreśla Zastępca Prezydenta Monika Bryl. - Na tę okazję powstało kilka stref, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dobrą zabawę i opiekę zapewniali animatorzy, a dla uczestników nie zabrakło smakołyków i upominków. Na wielki finał Święta Rodziny przybyło kilkadziesiąt zabytkowych samochodów. Załogi z całej Polski w motoryzacyjnych klasykach zapewnili niezapomniane wrażenia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zasadzenia drzewa i tym samym wspólnego założenia Parku Nowych Mieszkańców. Ta nowa miejska tradycja będzie kontynuowana i pielęgnowana.


                              ZAPRASZAMY
DO GALERII


Oprócz tych atrakcji zorganizowano też mnóstwo konkursów, pokazów, gier i zabaw rekreacyjnych. Atrakcją dla małych fanów motoryzacji były mini samochodziki. Na milusińskich czekało również wesołe miasteczko ze zjeżdżalniami oraz karuzele. Wielki finał, zaplanowany na godzinę 18.00, uwieńczony został przyjazdem kilkudziesięciu zabytkowych samochodów. Do Jaworzna tym samym po raz pierwszy zawitała Classic Mania Night. Nie zabrakło zabytkowych klasyków oraz pięknych sportowych aut i pojazdów wojskowych.

Podczas tegorocznego Święta Rodziny, w Jaworznie gościła również delegacja z węgierskiego miasta Szigethalom.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us