Menu
reklama
reklama

Park Nowych Mieszkańców - Chrząstówka - Rodzinne miejsce na mapie miasta

park nowych mieszkancow jaworzno 92Posadzenie drzewa to dla każdego mężczyzny znany od wieków wymóg, aby być mężczyzną prawdziwym, spełnionym.

W dzisiejszych czasach posadzić drzewo wcale nie jest tak łatwo. niegdyś, kiedy miasta nie były tak bardzo zagęszczone, kiedy w zasadzie większość ludzi posiadała jakieś włości - choćby kawałek gruntu można było realizować się do woli.
Ale mieszkając w blokach, kłopotliwym byłoby znalezienie właściwego miejsca, dla drzewa, posadzenie go i dbanie o jego dobry wzrost.

Włodarze naszego miasta wpadli na niezwykły pomysł umożliwienia każdemu narodzonemu dziecku, posiadania swojego drzewa, zasadzonego przez rodziców, które pięknie oznakowane stosowną tabliczką z imieniem będzie mogło być monumentem, do którego będzie można wracać, obserwować i wspominać piękne chwile z życia. Tatusiowie pozostaną dumni, spełniając swoją odwieczną powinność.


park nowych mieszkancow jaworzno 29Park Nowych mieszkańców - tak będzie nazywał się teren, na którym w niedzielę, posadzono kilkadziesiąt dębów.

Miejsce zostało zaadoptowane przez miejskie służby, a na razie w większej części jest to pole na którym wzrasta zboże. Aż ciśnie się na usta piosenka o ściernisku, które tu na razie jest... a będzie...

Co będzie za jakiś czas? Oczami wyobraźni można zobaczyć rozleły teren z pięknymi dębami za pod nimi alejki, urządzenia rekreacyjne, aby nie tylko "właściciele" drzew mogli spędzać tu czas.

- Ten park jest niezwykły ze względu na to, że dedykujemy go nowym mieszkańcom Jaworzna - mówi zastępca prezydenta Monika Bryl - Każde dziecko, które urodziło się w obecnej kadencji jaworznickiego samorządu, będzie mogło wybrać sobie drzewo posadzone w nowym parku. Drzewa będą nosiły tabliczki z imionami dzieci.

               ZAPRASZAMY DO PIĘKNEJ GALERII ZDJĘĆ !

park nowych mieszkancow jaworznoW przyszłości planowane jest posadzenie pozostałych drzew oraz krzewów w Parku Nowych Mieszkańców łącząc go z parkiem Chrząstówka.

- Bez pomocy jaworznian nie założylibyśmy nowego Parku. Miejsca, które dzięki ludziom będzie tworzyć historię Jaworzna - mówi prezydent Jaworzna Paweł Silbert. Park Nowych Mieszkańców to nie tylko teren do rekreacji, wypoczynku, teraz to również początek nowej miejskiej tradycji i integracji rodzin. Druga edycja Święta Rodziny pokazała, że mieszkańcy chcą razem spędzać czas, zawiązując nowe przyjaźnie i znajomości. Teraz kolejna atrakcyjna przestrzeń miejska, której początek daliśmy sadząc dęby, będzie do tego świetną okazją.

W sadzeniu drzewek, które właściwie są już dość okazałymi dębami, pomagali również radni - Dawid Domagalski, jako radny tej dzielnicy oraz Mariusz Kowalski. Sadzeniu towarzyszyły zabawy, gry dla dzieci, i mimo chłodnej aury ani rodzicom, ani dzieciom wcale nie chciało się opuszczać tego miejsca.
To wróży dobrej popularności parku wśród mieszkańców.

Park umiejscowiony jest pomiędzy wschodnią częścią Chrząstówki, a obwodnicą północną. Warto go już dziś odwiedzić i obserwować następujące tu piękne zmiany.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us