Menu
...
reklama

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Jaworznie

  • Autor 


dzenrodziczast a 13Konkursy, zabawy również te związane z poznawaniem przyrody i archeologii, z którą można spotkać się w geosferze, nauka odbierania doznań związanych z roślinami, za pomocą wszystkich zmysłów, nawet słuchu - to w grupie młodszej dzieciaczków.

Starsi zajęli się podchodami, również z elementami edukacji, a rodzice mogli posłuchać wykładów i wypocząć na łonie natury.

Tak w Jaworznie świętuje się dzień rodzicielstwa zastępczego, przypadający na 30 maja, który z oczywistych względów przesunięto na piękną sobotę, kiedy to wszyscy mają wolne i mogą długie godziny spędzić na świeżym powietrzu.

dzenrodziczast 12Rodzicielstwo zastępcze to niezwykle ważna dziedzina społecznej aktywności osób, które stwarzają dzieciom potrzebujących rodzinnych więzi, doskonałe warunki do życia, do nauki w spokoju, w prawdziwym domowym cieple.
Niemal sto rodzin dzisiaj ma status rodzin zastępczych, i to właśnie do nich Miejski Ośrodek pomocy społecznej skierował organizowane przez siebie atrakcje.
Geosferę, w której kolorowo i gwarno było od zabaw i radości odwiedził Prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert wraz z Panią Moniką Bryl - Jego zastępcą.
Na temat pracy w zakresie rodzicielstwa zastępczego z wielką troską o rodziny wypowiadał się Pan Czesław Smalcerz Dyrektor MOPS, a pracownicy zarówno tej instytucji, jak i Geosfery zorganizowali czas, każdą minutę, wypełniając ciekawymi i bardzo interesującymi zajęciami.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us