Menu
reklama
reklama
reklama

Szósty Rajd Nordic Walking w Jaworznie

nordic walking jaworzno 2017066aPo raz szósty z inicjatywy Posła na Sejm, Pana Dariusza Starzyckiego w Jaworznie odbyła się gromadząca istne tłumy impreza. To Rajd Nordic Walking, czyli masowy przemarsz wyznaczoną trasą z kijkami, które dziś w Polsce, a tym bardziej w Jaworznie są znane każdemu amatorowi aktywnego wypoczyku na wolnym powietrzu.

Do marszu przystąpiło 408 zawodników, chociaż nieprzeliczone tłumy wskazywałyby na o wiele większą liczbę. Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy przemaszerowali malowniczymi terenami Geosfery, Dobrej, Warpia, Chrząstówki.

Zawodnicy mieli do pokonania jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia uczestnicy mogli wybrać pomiędzy odcinkiem sześcio- oraz dziewięciokilometrowym.


nordic walking jaworzno 2017078aChoć rajd miał charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwali wykwalifikowani instruktorzy, którzy udzielali cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking. Czas umilał zespół Marka Długopolskiego.

Na wszystkich uczestników imprezy czekały stoiska z darmowymi owocami i zdrowymi przekąskami oraz stanowisko, na którym można było wykonać bezpłatne badania m.in. poziomu cukru, cholesterolu, trójglicerydów we krwi oraz pomiar tkanki tłuszczowej i ciśnienia tętniczego.

Osoby zainteresowane otrzymały materiały informacyjne na temat cukrzycy. Ponadto prowadzona była nauka samobadania piersi na fantomie.

Zapraszamy do GALERII z 6 RAJDU NORDIC WALKING W JAWORZNIE

nordic walking jaworzno 2017008Na mecie rajdu każdy zarejestrowany uczestnik, który ukończył rajd otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom.

Wśród uczestników rozlosowano wartościowe nagrody, wśród których był rower, hulajnogi, maskotki, kosmetyki.

Należy wspomnieć ze duży udział w przygotowaniu i organizacja rajdu miała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Po raz kolejny okazało się że mimo złej pogody, chłodu i mżawki jaworznianie nie zlekceważyli możliwości spotkania się na trasie rajdu. Wiele osób wzięło udział w imprezie po raz szósty, co czyni z wydarzenia już tradycyjną pozycję czerwcowego kalendarza.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us