Menu
reklama

Abstynenci z trzech miast bawili się w Mysłowicach

  • Autor 

abstynenci jaworzno 17 cze 17117Doroczny festyn abstynencki w Trójkącie Trzech cesarzy został zorganizowany, jak nietrudno się domyślić w Mysłowicach przez trzy kluby - stowarzyszenia, z trzech sąsiadujących ze sobą historycznie miast - Jaworzna, Sosnowca i Mysłowic.

Pogoda szczęśliwie okazała się łaskawa, toteż na polanie w Brzęczkowicach bez obaw rozłożono się z grillami, stołami, i różnymi atrakcjami, które jak zwykle umilają popołudnie bez alkoholu.

Festyn, alei historie osób, które nań przybywają świadczą o tym, ze alkohol nie jest absolutnie do niczego potrzebny,. każdy zdrowy człowiek może się bez tej substancji obyć, choć są tacy, którzy od urodzenia nie używają go, a są tacy, którzy do takiego wniosku doszli dopiero po trudnych, czasem tragicznych, często zawodowych czy rodzinnych przejściach.

abstynenci jaworzno 17 cze 17031aDziś świadczą o tym, że można wyzwolić się z jarzma uzależniania i choć do końca życia trzeba być bardzo czujnym, aby nie wpaść ponownie we wnyki choroby, to każdy dzień przynosi ogromne szczęście i poczucie własnej wartości i wartości innych, którym to się udało.

Niestety Ilość spożywanego alkoholu przez obywateli rośnie, i choć to trudna prawda, to należy się spodziewać, że osób uzależnionych mających problemy z powodu picia, a potem potrzebujących pomocy będzie rosła w kontekście łatwej dostępności alkoholu i wszechobecnej reklamy nakłaniającej do jego używania, jako nieodłącznego elementu dobrej zabawy.

Organizatorem było Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich "Ogniwo" w Mysłowicach, a współorganizatorami Stowarzyszenia z Sosnowca i Jaworzna "Dromader" i " Razem"
Gościem honorowym z Jaworzna był Pan Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Jaworzna, a swój udział w przygotowaniu miała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us