Menu
reklama
reklama
reklama

Letni Festiwal Rocka - pierwsze koncerty za nami

letfestrock 1 2323 lipca w Klubie Relax rozpoczął się coniedzielny maraton wakacyjny pod nazwą Letni Festiwal Rocka. Młode, ale nie tylko młode, amatorskie zespoły, w których graniu daje się zlokalizować różne odmiany rocka, prezentują się przed publicznością, która potem w plebiscycie wybierze najlepszą kapelę, a ta wystąpi w mającym już ugruntowana pozycję Pro Rock Festiwal  roku 2018 u boku sław muzyki.

W niedzielę, rozpoczął zespół Pod Prąd. jak sama nazwa wskazuje, muzycy zawracają „rzekę”, kierując się ku korzeniom jednego z najbardziej prostych, a jednocześnie bardzo wymownych i wyrażających uczucia młodego pokolenia, panka.

Przyjechali z Trzebini a w skład grupy wchodzą Wojciech Matuszkiewicz - wokal/ bas, Filip Hajdyła - gitara i Karol Nawrocki - perkusja.
letfestrock 1 5145 minut rozgrzewki przed druga kapelą, która nawiązuje do tradycyjnych hardrockowych brzmień a w warstwie tekstowej próbuje odnieść się do świata wyimaginowanego, rządzonego odwiecznymi prawdami, gdzie czasem zabobon, a czasem wielka życiowa mądrość dyktuje, w którą stronę podążać. \Muzyka robiąca wrażenie mocnej, potężnej, z małymi niedociągnięciami gitarzystów, za to ze świetną sekcją rytmiczną.

Zespół jest z z Sosnowca. Skład - Grzegorz Witek-bas;Mirosław Witek-gitara,Krzysztof Gabrych-gitara,Paweł Jurkowski-perkusja,Darek Hofler-wokal.letfestrock 1 95No i na koniec The Flickers - bardziej rozrywkowy, niemniej dążący do mocnych brzmień, ale starający się tak zorganizować muzykę, aby publiczność mogła zapamiętać melodyjne fragmenty i potraktować je jako małe przeboje, które kiedyś może wyjdą na szersze wody.

Prezentują się nieźle, bardzo rozrywkowo i widać,z ę to co robią sprawia im wielką radość.

Flickers - Marcin Pałys - gitarzysto - wokalistaDawid Karolewski - gitarzysta, Krzysztof Krawiec - perkusista, Konrad Świątek - basistaJak to na festiwalowych przesłuchaniach bywa, publiczność nie zaskoczyła wielka frekwencją, zwłaszcza na parkiecie pod sceną, ale trzeba przyznać że bardzo wsparły siebie nawzajem wszystkie trzy zespoły, które nie odegrały swojego i nie pojechały do domów, ale czekały na zakończenia całej imprezy, z której mamy trzy filmy ukazujące we fragmentach to, co pokazały kapele, oraz nieco zdjęć. I tak będzie po każdej festiwalowej niedzieli włącznie w koncertem finałowym.

 

patr med mojajaworzno 600


Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us