Menu
reklama

Ćwiczenia małopolskich jednostek Strazy Pożarnych

cwiczeniastraz270717 2Małopolskie, ale w zasadzie w Jaworznie, bo w Byczynie, w miejscu, gdzie wędkarze maja swoją oazę - stawy Groble i Makowiska odbyły się zaplanowane, ćwiczenia jednostek Państwowych Straży Pożarnych z terenu Małopolski.

Palił się las i należało ugasić ogień, odizolować nietknięte obszary lasu od zarzewia ognia i zabezpieczyć teren, zadbać o bezpieczeństwo przypadkowych osób znajdujących się na zagrożonym terenie.

A wszystko to z wykorzystaniem zasobów ludzkich i sprzętu jaki znajduje się w dyspozycji poszczególnych jednostek.


Na miejsce zdarzenia przybyły wozy z Chrzanowa, Libiąża, Płazy, Żarek, Krakowa.

Zobaczyć można było i starsze i nowsze wozy bojowe ale i fantastyczną, potężną cysternę na wodę, której pojemność wynosi ponad 25 tysięcy litrów!

Największą atrakcją były dwa zrzuty wody na ogień dokonane przez sławne dromadery.Woda spadająca w ilości 1700 litrów z nieba robi ogromne wrażenie.

Przybyłą również jednostka ratownictwa medycznego będąca w dyspozycji straży pożarnej, a nie jak to zwykle bywa, w dyspozycji jakiegoś zakładu opieki zdrowotnej

A wszystko odbyło się pod nadzorem leśników, którzy wskazali teren nadający się do ćwiczeń, znajdujący się w lesie, jednocześnie na którym można rozpalić pozorowany ogień w taki sposób, aby nie narazić na rozprzestrzenienie się pożaru w sposób niekontrolowany.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ćwiczeń oraz króciutkiego filmu ze zrzutu wody na ogień.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us