Menu
reklama
reklama

Drugi wieczór Letniego Festiwalu Rocka

 

letni festiwal rocka 300711 1Po niedzielnym wieczorze w Klubie Relax, mamy za sobą już sześć koncertów zespołów biorących udział w Letnim Festiwalu Rocka. Mimo ogromnego upału i popołudniowej duchocie, na scenie klubu pojawili się zaplanowani muzycy, którzy spychając niedogodności termiczne w podświadomość dali z siebie wszystko, aby zadowolić nieliczną, acz godną podziwu publiczność, która zdecydowała się przyjść i dodać otuchy swoim idolom.

Pierwszy na scenę wyszedł BAO. To kapela a Chrzanowa, grająca dobrego, wpadającego w ucho rocka, z domieszką funky, a całość zdefiniowana w kręgach szeroko rozumianego obszaru POP. Żywiołowo, głośno, ale wyraźnie. Z recenzji w internecie wynika, że to popularna w Chrzanowie kapela. Należy się cieszyć, że zagrała w Jaworznie.
Skład: Grzegorz Jamróz - Gitara, Paweł Ostrowski - Wokal, Jakub Knapik - Gitara Basowa, Marek Synal - Perkusja.

 

letni festiwal rocka 300711 62Drugi zespół wywołał niemałą konsternację zarówno częścią wizualną, jak i samą muzyką. Kapela pochodzi z Istebnej, czyli nie jest tajemnicą, że to po prostu górale!.
A więc stosowny ubiór, instrumenty raczej z rockiem się nie kojarzące, z wyjątkiem gitar i perkusji. Kiedy zabrzmieli, wszystko stało się jasne. To kolejne świetne połączenie folkloru - naszego rodzimego, górskiego folkloru.

Trzeba wziąć pod uwagę, że zespół powstał kilka miesięcy temu, a to był dopiero drugi pełnowymiarowy koncert - pierwszy poza rodzimą miejscowością, toteż trema dała nieco o sobie znać w początkowych chwilach, ale kiedy wszystko się rozkręciło okazało się, że zespół nie jest kalką jakiegoś innego zespołu z tego kręgu, ale gra własną, ciekawą muzykę, porywającą nawet najbardziej zatwardziałych zwolenników bardzo ciężkich odmian rocka.

Skład: Judyta Czepczor - wokal, Gucio - gitara, Kacper Legierski - kontrabas, gitara basowa, Marek Krężelok - akordeon, Piotr Kohut - perkusja

letni festiwal rocka 300711 86No i na koniec jaworznicka grupa, której nie trzeba już przedstawiać.
Grafen konsekwentnie dąży do osiągnięcia dobrego poziomu i to mu się nie tyle udaje, co po protu już przeskoczył pewną porzeczkę polegającą na zgraniu się, na ustaleniu który z muzyków ma jakie miejsce na scenie i warstwach muzycznych.

Trzech muzyków - gitara, bas i perkusja mają niełatwe zadanie, aby dobrze wypełnić przestrzeń dźwiękową.
To w wypadku Grafenu jest już opanowane i przyjemnie się słucha dopracowanych kawałków, które w Jaworznie powinny stać się znane za sprawą koncertów, do których zachęcamy chłopaków w składzie: Wojtek Wrona (bas), Bartek Palewicz (perkusja) i Kuba Palewicz (gitara, wokal).

Więcej artykułów na temat Letniego Festiwalu Rocka można znaleźć w wykazie poniżej.UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! . 

 

patr med mojajaworzno 600 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us