Menu
reklama
reklama
reklama

Nowości w Gródku - powbijali pręty, szykują wiatę


grodek60817 0071Wydaje się, że to całkiem przemyślane, mające pewnie w najbliższej przyszłości przynieść efekty, działanie.

Cały czas coś dzieje się w Gródku i kiedy ktoś dłuższy czas nie odwiedzał tego miejsca, może być lekko zaskoczony.

Na terenie tego pięknego zakątka Jaworzna powstaje okrągła drewniana wiata, która zapewne do czegoś będzie służyć.
Może będzie miał tam schronienie pasterz kolejnych owieczek, a może będzie to miejsce spotkań jakichś ważnych gremiów - zaznaczamy, że ważnym gremium jest każde gremium składające się z co najmniej dwóch osób, które wymieniają ze sobą poglądy.

grodek60817 0079Wiata oddalona jest od szklaków pieszych, tak, że gwarantować może poufność.
Ale równie dobrze może to być miejsce w którym można się będzie w coś zaopatrzyć.
Albo mała scenka dla artystów, którzy wolą wydawać dźwięki w odosobnieniu. A może regionalny toi toi? O nieeee, tego nie bierzemy pod uwagę.
W każdym razie podłoże jest wykładane granitową kostką, a więc nie byle jakim budulcem.

Nieopodal widzimy dwie wielkie rury z jakimiś dziwnym zakończeniami. Sterczą z ziemi jak nie przymierzając... słupki na których rozpina się siatkę do gry w Volleyball.

Odległość nawet porównywalna. ale grubość nie ta i materiał.. nieco zardzewiały. A może to zbyt daleko idące wnioski, może to ... korten?  Pożyjemy, zobaczymy.

Jest natomiast inna, ujęta na wstępie ciekawostka, która bez wątpienia zwiastuje pewną atrakcję.

Na razie można się tego domyślać, jednak domysły graniczą z pewnością.

grodek60817 0069Otóż widzimy na pewnym obszarze akwenu szpaler prętów zatopionych w betonowych kotwach, które oddalone są od siebie o kilkadziesiąt centymetrów i wyznaczają krętą... jakby trasę. Tym bardziej, że do tej "trasy" prowadzi usypana i utwardzona "mierzeja".

Można oczami wyobraźni zobaczyć tutaj jakiś slalom do pokonania przez kajaki, ale chyba bardziej prawdopodobną może być to "przygotówka” pod jakiś pomost, którym można będzie się przechadzać na krętej trasie kilkudziesięciu metrów - tuż nad lazurową taflą wody, w której wdać nieustannie krzątające się ryby. I jakieś inne dziwne zwierzątka.

Czy te przypuszczenia, domysły mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistymi zamierzeniami gospodarzy obiektu? Pewnie niedługo się przekonamy.
Mamy kilka zdjęć obrazujących te "wykałaczki". A poniżej mamy małą panoramę Gródka - prosimy o cierpliwość przy otwieraniu. 

                        www.mojejaworzno.pl/download/grodekpanorama.jpg

A na najbliższy weekend zachęcamy do odwiedzenia tego śródziemnomorskiego zakątka w jaworznickiej rzeczywistości.


Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us