Menu
reklama
reklama
reklama

Mieszkańcy w Jaworznie bez dodatkowych opłat za podłączenie

 

przylaczampwikWobec rozszerzających się informacji z Prokuratury Krajowej w sprawie pobierania przez gminy od mieszkańców dodatkowych opłat za przyłączenie do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, która to informacja jasno stwierdza nieważność wszelkich uchwał wprowadzających obowiązek ponoszenia opłaty przyłączeniowej za możliwość podłączenia budynku do gminnej sieci, pragniemy poinformować, iż tego typu opłaty, na terenie Jaworzna nigdy przez MPWiK Sp. zo. o. nie były pobierane.

Zgodnie z prawem (ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. art. 15 ust. 2), mieszkańcy ponosili i ponoszą tylko koszty związane z budową przyłączy. W przypadku budowy przyłączy kanalizacyjnych mieszkańcy mogli oraz wciąż mogą starać się o dotację z gminy, przygotowaną i zainicjowaną przez prezydenta miasta, w wysokości 50%, jednak nie więcej niż 2 tys. zł. Oprócz tego w latach wcześniejszym MPWiK pozyskało blisko 16 mln zł w formie pożyczki i dotacji dla mieszkańców północnych dzielnic, które również były przyznawane do budowę przyłączy kanalizacyjnych.

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us