Menu
reklama

Na Grajdołku dzieciaki łowiły ryby

  • Autor 

zawodygrajdolek0817Szkółka najpierw, potem egzamin - czyli zawody.

W szkółce wędkarskiej w Jeleniu, w kole PZW, które siedzibę ma wokół stawu Grajdołek, uczestniczyło kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy zdobywali pierwsze szlify w wędkowaniu, albo je doskonalili.

Przez dwa miesiące łowiąc ryby dowiadywali się co to znaczy grunt, przynęta, zanęta, jak wiązać haczyk i czemu spławik jest taki ważny.

Dowiedzieli się co to są okresy ochronne i wymiary poniżej których ryba jest "nietykalna".


24 sierpnia przyszedł czas na weryfikację nabytych umiejętności, ale i na sprawdzenie, kto ma więcej, a kto jeszcze więcej szczęścia do ryb.


zaowdygrajdolek0817 1Około 30 zawodników stanęło w szranki z wędkami - batami, czy też spławikówkami i dwie godziny czekali na upragnione brania. Było sporo zabawy, wiele śmiechu, ale i satysfakcja z umiejętności. Około południa zakończono łowienie, zważono ryby i rozdano nagrody.

Pod podium stanęli i wręczyli medale oraz upominki Prezydent Pan Tadeusz Kaczmarek, Dyrektor Orkiestry Archetti Pani Marzenna Synowiec, również sponsor nagród, Radny, Pan Janusz Papuga i zarząd grajdołkowego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego.
Wręczono nagrody i wyróżnienia ufundowane przez sponsorów oraz uraczono się posiłkiem, który zasponsorowała Pani Maria Materla, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us