Menu
reklama
reklama
reklama

Jaworzno pomaga potrzebującym

wichuraruiny CustomCzujemy się solidarni z mieszkańcami gmin, które zostały poszkodowane w sierpniowych nawałnicach - napisał na swoim profilu społecznościowym prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert -  Może i my będziemy kiedyś potrzebować pomocy, siły przyrody są nieprzewidywalne, a jak widać skala zniszczeń jest ogromna. Z przerażeniem śledziliśmy jakie spustoszenie wywołały wichury, które przeszły nad północną Polską. Kilka osób straciło życie, kolejne tysiące ludzi zostało pozbawionych dachu nad głową, drogi i infrastruktura są doszczętnie zniszczone.

Do udzielenia pomocy finansowej w kwocie 50 tys. zł dla poszkodowanych mieszkańców Szubina, potrzebna jest zgoda Rady Miejskiej. Przekazałem do Przewodniczącego Rady stosowny projekt uchwały. Te środki zapewnią realizację najpilniejszych potrzeb na terenie gminy Szubin, do której nie dotarła jeszcze pomoc finansowa od żadnego samorządu, na miejscu pomaga wojsko i ochotnicy. Zniszczeniom uległy gospodarstwa domowe, pozrywane zostały sieci energetyczne, poważnie ucierpiała również lokalna szkoła.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us