Menu
reklama

Letni Festiwal Rocka pozostał tylko finał

 

lfr270817a 31Pierwsza na scenę weszła wraz z zespołem. Choć Oni się tak nie przedstawiają, to jednak wokalistka, to prawdziwa frontmanka. Niekoniecznie przebojowa, niekoniecznie o megagwiezdnych nawykach, bo skromna, wręcz filigranowa. Wyjątkowo delikatna, wrażliwa i o pięknym głosie.
Zespół nawiązuje do wielu trendów w muzyce światowej, ale ma swoje pomysły na uatrakcyjnienie kompozycji, w których słychać zarówno klimaty sprzed dziesiątek lat, jak i nowoczesne brzmienia. Być może właśnie niespotykane brzmienie zawdzięcza grupa jeszcze jednej kobiecie w składzie - to perkusistka, która dystansuje wielu pałkerów swoimi umiejętnościami. Wystarczy posłuchać na naszym krótkim nagraniu.
Skład: Członkowie zespołu: Dorota Duda - wokal, Szymon Pałyz - gitara, Kuba Kałuża - gitara basowa, Dominika Pałyz - perkusja.


lfr270817a 47Gentle Blow to bardziej krzykliwy zespół , oczywiście w sensie pozytywnym, aby odróżnić od poprzedniej grupy. O sobie piszą Nazywamy się Gentle Blow i wychodzimy z Piwnicy. Fizycznie, nie mentalnie.
Skrzywienie spowodowane wdychaniem grzybostanów na ścianach pchnęło nas do spróbowania powietrza grzybem nieskażonego. Zanim mutacje sprawią nam po sześć palców, a wokaliście śpiewanie dwudźwiękami, chcemy pokazać Wam jak brzmiała pewna zacna piwnica przez ostatnie pół roku. Żywiliśmy się pyleniem, piliśmy rosę ze ścian. Resztę dograliśmy sami. Dziś szukamy inspiracji na świeżym powietrzu, co jest dla nas dziwne, nie ukrywamy. - lepiej byśmy tego nie ujęli.
Członkowie zespołu Michał Parzymięso - Wokal Michał Filipek - Gitara Wojciech Ziegler-Gitara Tomek Latko - Bass Jakub Prusakiewicz-PerkusjaPrzeczytaj również:


lfr270817a 69Jako trzecia kapela wystąpił skład The Sudden Entrance, czyli TSE, czyli "Nagłe Wejście"- mocny rock bardzo rytmiczny i wpadający w ucho od pierwszego taktu. Ale trzeba lubić ten rodzaj muzyki, nawiązujący nieco do punka.
Bardzo sprawni gitarzyści chętnie popisują się swoimi umiejętnościami. Wokal mocny miejscami lepszy w bardziej spokojnych utworach. Chłopaki robią małe show na scenie, ale pozostał niedosyt - mają warunki do bardzo dynamicznego zagospodarowania estrady - ale to pewnie przyjdzie z czasem
Skład - Wokal - Kamil Warczachowski, Gitara - Krzysztof Kaczor, Gitara - Grzegorz May, Bas - Rafał Danowski, Perkusja - Mariusz Badoń.lfr270817a 71No i czwarta, kapela, która uzupełniła tradycyjne potrójne koncerty to Eder z Chrzanowa. Jak wiele zespołów powraca w utworach do lat 80 (to przecież Chrzanów - ojczyzna SZPALA!) i wcześniejszych, ale głównie do dokonań polskich, nie stroniąc od rozwiązań współczesnych. Muzyka i jej interpretacja także wokalna przypomina właśnie lata osiemdziesiąte i zbuntowane piosenki polskiej młodej generacji. Treści są bardzo pełne, dużo znaczące a przez wokalistę przemawia natura zbuntowanego muzyka, chcącego poprawić rzeczywistość i ten aspekt w zespole jest bardzo dobrze wyczuwalny i realizowany konsekwentnie.
Członkowie zespołu Maciek Nowak - wokal, gitara.  Kacper Matusiak - gitara, Paweł Zając - bas, Konrad Ściebur - klawisze, Kuba Prusakiewicz - perkusja, Michał Cymer - realizator dźwięku.

 

 

 

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us