Menu
reklama

Modelarze mieli swoje dwa dni

modelarze20917 26Po raz kolejny modelarze, czyli dorosłe dzieci, zjechali do Jaworzna aby podzielić się doświadczeniami w sporządzaniu miniatur i wielkich obiektów i obiektów małych.

Modelarstwo kojarzy się głwnie ze statkami i samolotami, ale ograniczać to hobby tylko do tych dwóch dziedzin to wielki błąd.

Modele, jak można się przekonać na wystawie, obrazują przedmioty z wszelkich dziedzin życia, jakie tylko można przedstawić w skali, w miniaturze.A więc od ludzi i zwierząt począwszy po ogromne budynki, maszyny, statki międzygwiezdne.

modelarze20917 19W Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Północnej można podziwiać przez część niedzieli kilkaset bardziej lub mniej skomplikowanych konstrukcji. Są pojedyncze eksponaty, ale i całe scenki z różnych dziedzin życia.. Głównie jednak sprawy wojskowe upodobali sobie twórcy.

Mamy tu oprócz naszych samolotów, dział, samochodów, również te, które należały do niemieckich bandytów, którzy napadli nasz kraj.

Są też i sowieckie maszyny, używane do eksterminacji narodu polskiego. Ale mamy i samoloty ćwiczebne, wielkie modele kościołów, czy katedr, oraz tabor kolejowy i co nieco z dziedziny rycerstwa oraz fantazy..

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a potem do odwiedzenia sali wystawowej.


 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us