Menu
reklama
reklama
reklama

Pilnuj swojego psa - apelują mieszkańcy Ciężkowic

 

psybern021724Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic otrzymało kilka informacji od mieszkańców dzielnicy o nieplanowanych spotkaniach z pieskami. Nie były to spotkania przyjemne, ale w większości zawinione przez lekceważenie ich właścicieli.

O tym, że psy należy odpowiednio pilnować, trzymać na smyczy i używać kagańca mówi polskie prawo, a w wypadku niedopełniania tego typu wskazówek zwłaszcza, kiedy pies wyrządzi szkodę pieszemu, przechodniowi, czy też jego mieniu, można liczyć się z poważnymi prawnymi konsekwencjami.


Mieszkanka Ciężkowic wykonała plakat, który ma na celu za naszym pośrednictwem zasygnalizować mieszkańcom o problemie i konsekwencjach. Reagujmy i rozmawiajmy.

 

psyciezkowice0917 2Art. 77. Kodeksu Wykroczeń:
Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia; podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany.
Pies dba o Ciebie - dbaj i Ty o niego! Zamykaj bramę, gdy Twoje zwierzę przebywa na zewnątrz.
To niebezpieczne dla niego i dla przechodniów.
Nie pozwalaj psu na samotne spacery.
Jeśli ktoś, kogo znasz, stwarza zagrożenie poprzez niedopełnienie swoich obowiązków względem swoich zwierząt, a tym samym narusza prawo, nie bądź bierny i zareaguj!
Porozmawiaj z właścicielem, wskaż mu możliwe konsekwencje i zachęć do zmiany sposobu opieki nad zwierzęciem.
Pomoc możesz uzyskać także pod numerem Straży Miejskiej - 986
psyciezkowice0917 1 Custom

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us