Menu
reklama
reklama
reklama

Dożynki w Byczynie zgodnie ze zwyczajem


dozynkibyczyna0917 152W sobotę, 8 września na byczyńskim rynku odbyły się "Dożynki Dzielnicowe".

W uroczystościach licznie wzięli udział mieszkańcy Byczyny, a także zaproszeni goście: Prezydent Jaworzna, Pan Paweł Silbert wraz z zastępcą Panem Tadeuszem Kaczmarkiem, Sekretarz Miasta Pani Ewa Sidełko-Paleczny oraz radni Anna Lichota, Janusz Papuga i wielu innych.

Msza Święta odbyła się na wstępie wydarzenia - po raz pierwszy zorganizowana na rynku w Byczynie.


Zaraz po niej włodarze miasta podzieli się z mieszkańcami świeżo upieczonym chlebem z tegorocznej, rzecz jasna, mąki oraz odebrali wieńce dożynkowe od gospodyń, gospodarzy i rolników.

dozynkibyczyna0917 3Byczyńscy gospodarze przygotowali okolicznościowe wystawy i ozdobili elementy rynku ciekawymi motywami rolniczymi. Były stare traktory, scenki rodzajowe, a byk, leżący nieopopodal otrzymał piękną, barwna muchę.

Występy dzieci, młodzieży i zespołów śpiewaczych do samego zmroku wypełniały przygotowaną scenę, a później wszystkich zaproszono do wspólnej tanecznej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pięknych byczyńskich dożynek - TUTAJ.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us