Menu
...
reklama

Zaduszki jazzowe - jesienna tradycja eM Bandu zabrzmiała wielkim światem muzycznym

zaduszkijazz211170032 listopada 2017 roku podczas Zaduszek Jazzowych 2017 wystąpił Duet Myrczek & Tomaszewski.

Tworzą go młodzi, ale uznani już w Polsce i na świecie muzycy jazzowi: wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski.

To nie zwykłe, jak coraz to nowe osobowości scen różnych rodzajów muzyki, czy innych sztuk potrafią zaskoczyć i zafascynować jaworznicką publiczność.

Hasłem przywoławczym było prawdopodobnie słowo "Zaduszki" bo to taki czas, kiedy za dusze się modli, o duszach myśli, a krakowska tradycja zaduszek Jazzowych rozpostarła się na różne rejony kraju, do Jaworzna docierając już ładnych parę lat temu - oczywiście odbywają się one za sprawą orkiestry eM band i jej dyrektora Marka Malisza.


zaduszkijazz21117017Najlepsi wykonawcy, tacy jak Krystyna Prońko, Krzysztof Herdzin, Kevin Robinson, Marek Bałata, Beata Przybytek  zaszczycili swoją obecnością eM Band, który oczywiście tworzył tło muzyczne.

Tak było i tym razem, ale dopiero w drugiej części koncertu.

Wojciech Myrczek  i Paweł Tomaszewski to duet niesamowicie zgrany z sobą. tworzą muzykę, która jest tak doskonale zaaranżowana, że trudno odróżnić w pewnych momentach, czy to gra fortepian, czy to śpiewa wokalista, czy tez wokalista naśladuje, albo i nie inne instrumenty.

zaduszkijazz21117038A Wojciech Myrczek ma w repertuarze wiele rytmicznych smaczków, pochodzących zarówno z perkusji, jak i z basu, który, gdy zamkniemy oczy, widzimy na scenie. okazuje się że to wszystko można zrobić aparatem mowy, ustami, krtanią, głośnią.
Kiedy mamy do czynienia z jazzem, ale łatwym, bardzo przyjaznym naszym uszom, widać wielkość i doskonałość warsztatową muzyków.

 

Oni dwaj w kilku utworach na początku jako duet, a potem już z towarzyszeniem big bandu zagrali.

Przenieśliśmy się w świat melodii filmowych z lat trzydziestych, ale i w lata pięćdziesiąte, od Franka Sinatry- zabrakło tylko stepowania -  po Johna Lennona, poprzez Billa Evansa, po piosenki z filmów Choćby "Moonriver" (Śniadanie u Tiffany'ego) i niezwykłe wokalizy z pomocą vocodera i realizowanego na żywo rytmu generowanego przez looper.


zaduszkijazz21117052Wojciech Myrczek jest laureatem wielu prestiżowych nagród (I miejsce oraz nagroda publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013, Grand Prix w konkursie ?Jazz Voices 2011?, I miejsce w konkursie "Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu" w 2007 roku).
Paweł Tomaszewski to zdobywca Grand Prix oraz nagród indywidualnych wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce, m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Festiwal Standardów Jazzowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, oraz do małej uczty muzycznej . - Na stronie programu III Polaksiego radia mamy video z koncertu z czerwca tego roku w studio im. Agnieszki Osieckiej. - Wojciech-Myrczek-i-Pawel-Tomaszewski-na-scenie-Trojki  

UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us