Menu
reklama

W Byczynie widać postępy

2017 14 06 Wodociagi Jaworzno Byczyna Rewolucjonistow ZAWA8758 CustomOd pięciu miesięcy trwają w Byczynie prace związane z budową kanalizacji sanitarnej.
W terenie jest blisko 20 brygad. Ulice Baranowskiego, Korczyńskiego, Rumiankowa, Nauczycielska, Żukowa, Łanowa to tylko nieliczne miejsca, gdzie mieszkańcy oraz kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami lub z czasowymi objazdami.

Prace prowadzone są również w rejonie ulic Jasińskiego, Drzymały, Rudników, Ćwiklińskiej, Kościelnej, Liliowej i Barana, Tulipanowej, Astrów oraz w rejonie Rezedowej, Żytniej, Rewolucjonistów i Leńskiego. Harmonogram jest tu bardzo dynamiczny. Przy trwających
od maja robotach ułożonych zostało już prawie 13 z 35 kilometrów sieci sanitarnej oraz wymieniono instalacje wodociągowe o łącznej długości 6 kilometrów ? dodaje rzecznik MPWiK Sławomir Grucel.


Wartość tej historycznej inwestycji w Byczynie, porządkującej system ściekowy i eliminujący nielegalne zrzuty ścieków oraz nieprzyjemne zapachy, o których informują sami mieszkańcy szacowany jest na 26,5 mln zł. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec 2018 roku. Na powyższe prace Spółka wodociągowa stara się pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Złożony do NFOŚiGW wniosek poddawany jest obecnie ocenie merytorycznej. W opublikowanym rankingu znalazł się on na 7 miejscu, na 149 zgłoszonych. Tak więc Kanalizacja w Byczynie będzie stanowić część VI fazy projektu ?Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna?.
Wszelkie informacje na temat prowadzonych prac można uzyskać w siedzibie MPWiK
w Jednostce Realizującej Projekt przy ul. św. Wojciecha 34 pokój 1.23, 1.25 oraz pod numerem telefonu (32) 318 61 74 / (32) 318 61 88. Zapraszamy również na stronę projektu www.kanalizacja.jaworzno.pl zakładka Byczyna.

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us