Menu
...
reklama

Rozpoczął się Tydzień Seniora w Jaworznie

 

dzseniora1 49Przepięknym koncertem w jaworznicko - krakowskim klimacie rozpoczął się Tydzień Seniora w naszym mieście. Od lat seniorzy mogą liczyć na wsparcie, zarówno od strony oficjalnej, jak i całej pozostałej społeczności.

Atmosfera wokół wieku dojrzałego, wokół jesieni życia jest tu ciepła, a każda osoba pozostająca już na emeryturze, która swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystała w życiu zawodowym, może dziś nadal liczyć na to, że jej bagaż wiedzy może być wykorzystany przez młodszych. To bardzo ważne, aby w jesieni życia być nadal potrzebnym.

Tydzień seniora to kumulacja wydarzeń przede wszystkim kulturalnych, które mogą uświadomić zarówno seniorom, jak i ludziom młodym, wkraczającym w życie, jak bardzo potrzeba szacunku do starszych jest istotna w społeczności lokalnej.


dzseniora1 142Koncert przygotował Teatr Sztuk, którzy przez lata wypuścił spod swoich skrzydeł artystów dziś osiągających sukcesy na scenach całego kraju.

Tym razem publiczność miała okazję wysłuchać piosenek, do których muzykę skomponował Aleksander Brzeziński, dziś uznany twórca muzyki teatralnej i popularnej - poetyckiej. Interpretatorami byli aktorzy krakowskich scen oraz młodzież dziś zdobywająca sceniczne szlify pod skrzydłami wyjątkowych instruktorów - również artystów - również właśnie Aleksandra.

Wśród utworów barwnych znanych juz w Jaworznie z produkcji teatralnych  usłyszeliśmy na początku przebojową, Bombonierkę w wykonaniu Basi Stępniak Wilk i Wojtka Brzezińskiego. Był "Narkotyk", "A co mi tam", "Iskierki", "Dzikie Bestie", "Głową w Mur", czy finałowe "Sponiewierać się". Przepięknie zabrzmiało "Ave Maria" w wykonaniu Joanny Trafas - sopranistki, prywatnie żony Aleksandra.

dzseniora1 13W ten muzyczny wieczór zastępcy prezydenta Monika Bryl i Tadeusz Kaczmarek przekazali jaworznickim seniorom symboliczny klucz do bram miasta. Tym samym w Jaworznie rozpoczęła się druga już edycja "Tygodnia Seniora".

Inicjatorką jaworznickiego "Tygodnia Seniora" jest Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl. Wydarzenie ma przypomnieć wszystkim mieszkańcom, że osoby starsze są równoprawnymi członkami lokalnej społeczności, mają swoje potrzeby i oczekiwania, często aktywnie uczestniczą też w życiu naszego miasta.

- Powodzenie i pozytywny odbiór ubiegłorocznej edycji wyraźnie pokazało, jak tygodniowe święto seniorów trafnie odpowiada na zapotrzebowania. Druga edycja święta to dla nas wyzwanie, aby zaproponować program jeszcze bogatszy i bardziej zróżnicowany niż poprzednio - mówi Zastępca Prezydenta Monika Bryl. - Jestem przekonana, że z zaproponowanych wydarzeń każdy senior w Jaworznie znajdzie coś dla siebie. Od 25 września do 1 października mieszkańcy będą mieli okazję wzięcia udziału m.in. w projekcjach filmowych, warsztatach, koncertach oraz wystawach. Zapraszam również w sobotę 30 września do kawiarenki seniora na pyszną kawę i ciastko. To będzie naprawdę miło spędzony czas - dodaje Zastępca Prezydenta Miasta.
UWAGA Wszystkie fotografie chronione są prawem autorskim. Dozwolone kopiowanie wyłącznie do prywatnego użytku. Publikacja w innych mediach, również społecznościowych, wymaga zgody autora i uzgodnienia warunków wykorzystania. W innym wypadku to kradzież, co może być przedmiotem roszczeń prawnych. Zachęcamy do udostępniania i zamieszczania linka do artykułu LINKUJ - NIE KOPIUJ! .

 

 

 

Zaloguj się, by skomentować
Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us