Menu
...
reklama

Urodzinowy koncert w Jazz Clubie - Ścierański, Maseli, Raduli, Kuczyński

maseli0917 38Jeśli na scenie Klubu, obchodzącego właśnie urodziny, czyli naszego Jazz Clubu, pojawiają się muzycy z absolutnej czołówki szeroko rozumianego rocka, bluesa i innych pokrewnych gatunków to wtedy widownia jest pełna, a nad nią i w każdym zakamarku klubu czuje się wielką moc mogącą przenosić góry. Góry po raz kolejny zostały przeniesione, a może nawet wyniesione na jeszcze wyższy poziom.

Czwórka znających się od lat, od zarania muzycznych polskich dziejów, wirtuozów.

Wymieńmy ich i wspomnijmy pokrótce z czym ich kojarzymy:
Bernard Maseli - Walk Away, The Globetrotters, Mabaso. The Colors
Marek Raduli - TSA, Banda i Wanda, Bajm, zespół Nalepy, Budla Suflera, The Colors


maseli0917 37Krzysztof Ścierański - Laboratorium, Air Condition, String Connection, Republika, Wilki, Krzak, The Colors

Przemysław Kuczyński - muzyk pracujący z setkami artystów, w tym - Edyta Górniak, Janusz Radek, Wojtek Pilichowski, Robert Chojnacki, The Boogie Town, In-Grid, Craig David, Michał Urbaniak, Włodzimierz Pawlik, Bartek Papierz, Paweł Kukiz, Ich Troje, Rezerwat, Be Free, Paweł Marciniak, The Colors.

Jak widzimy jeden zespół powtarza się - The Colors nagrał album autorski Krzysztofa Ścierańskiego i od co najmniej pięciu lat nigdzie go nie "odtwarzał? na scenach. Do piątku, do 29 września, kiedy to w Jazz Clubie muzeum spotkali się o dali poteżny koncert, zostawiając po sobie ogromy ładunek mocy muzycznej.

maseli0917 16Czy moc tę widać na scenie? Chyba najbardziej u Bernbarda, który przy swoim wibrafonie potrafi zrobić jakieś energiczne akrobacje, pozostali są tak spokojni, że jakby ktoś widział koncert, a nie słyszał muzyki, pomyślałby , że muzycy przez dwie godziny, nie spiesząc się, stroją instrumenty. Wyjątkowo statyczni artyści, ale dający tak potężny ładunek energii, że - w to się po prostu nie che wierzyć. Tak się nie da grać! I można to powiedzieć o każdym z nich.

Bo jak można tak precyzyjne trafiać w płytki Kata czterema pałkami trzymanymi między palcami obu rak?

Jak można "ciąć" koszmarnie ostre i wymagające błyskawicznych wędrówek po gryfie solówki na gitarze, czasami tylko podnosząc pokorną głowę i uśmiechać się, kiedy w gitarze wszystko się gotuje?

maseli0917 42Jak można grać na basie- hmm, choć basiści znani są ze spokoju, ale jak można na nim grać wydobywając z niego zupełnie niebasowe dźwięki, poprzez szereg efektów i przystawek, delektując się zarazem egzystującym obok perkusistą . Jak w końcu można grać na perkusji siedząc tak, jak się siedzi wygodnie w fotelu przed telewizorem, poruszając nieznacznie przedramionami i nadgarstkami, a z bębnów i talerzy wylatuje kosmiczny ładunek dźwięków i rytmów, których za pierwszym odsłuchaniem zrozumieć jest bardzo trudno.
No właśnie jak można zrozumieć, opisać?
Nie można. Zapraszamy zatem do kilku zdjęć, które są efektem działania mechanizmów programów do obróbki, bowiem muzycy grali w wielkiej ciemności, choć ciemności kolorowej, to jednak walczącej z możliwościami światłoczułej matrycy.
To był wieczór egzotyczny, magiczny, wielki świat muzyki, wielkie postacie świata i doskonała publiczność.

 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us