Menu
...
reklama

Kulisy Teatru, Małżeństwa, Korporacji... MAMY VIDEO!!!

kulisy141017g 158Wniosek z obejrzenia spektaklu "Kulisy, w reżyserii Pani Anny Korczyk może być jeden. W każdej dziedzinie życia, jak w samym życiu mamy do czynienia z pewnego rodzaju teatrem. W każdym momencie jesteśmy zarówno sobą, jak i aktorami, swoje inne oblicze ukazując różnym,
nazwijmy je "grupom odbiorców". Inaczej rozmawiamy z rodziną, inaczej ze znajomymi, jeszcze inaczej z przełożonymi, a inaczej z podwładnymi w pracy.

Autorką scenariusza, którą jest również Pani Anna Korczyk pokazała teatr, a w zamyśle kulisy trzech życiowych sytuacji, a z jakimi spotyka się każdy z nas.
Pierwszą z nich jest sam w sobie teatr, który za kulisami obnaża prawdziwe oblicza aktorów, mających swoje twarze, a nie te, które mają na scenie, choć nie zawsze te twarze za kulisami są naprawdę prawdziwe. Bo istnieje walka o sympatie, o role, istnieją zazdrości, zawiści, a nawet nienawiści.

 

kulisy141017g 79Druga sytuacja to małżeństwo, a raczej związek, współistnienie dwojga ludzi, którzy jak to często bywa najpierw są zauroczeni sobą, potem zakochani, potem uczucie przechodzi w przyzwyczajenie, w rutynę, czasem w - znów to słowo w nienawiść, aby w kończy okazać się zwykłą ciepłą przyjaźnią.

I sytuacja trzecia, czyli korporacja. Korporacja, to słowo niczym z horroru.
Mówi się że pracując w korporacji, mamy do czynienia z bezwzględnym współzawodnictwem, wyścigiem, szczurów, dążeniem do osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę, a i tak tenże sukces osiągnie tylko ten, kto poddaje się reżimowi przełożonych, równie bezwzględnych, co nieczułych i nastawionych wyłącznie na sukces, zysk i niszczenie konkurencji.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZE SPEKTAKLU


kulisy141017g 50Czy o w tym wypadku mamy do czynienia z teatrem i zakulisowymi rozgrywkami, z wieloma twarzami, z obecną wymieniona wcześniej nienawiścią?
Na to pytanie odpowie sobie widz sam, bo temat poruszony w sztuce jest tak naprawdę do przemyślenia we własnym sumieniu, jest przyczynkiem do zweryfikowania swoich postaw życiowych.
Nie trzeba tu wskazywać dobrych, czy też uczciwych postaw, bo każdy to musi strawić i przełknąć.

Spektakl obejrzało około 300 osób.

Produkcja z rozmachem, barwna dzięki świetnym kostiumom, dzięki scenografii w trzech wariantach, dzięki fantastycznym piosenkom i przede wszystkim dzięki aktorom, których wybrała do współpracy Pani Anna Korczyk.

A byli to Nikol Błońska, Kajetan Bystry, Agnieszka Chyla, Iwona Dziwosz, Grzegorz Gołas, Karolina Hezner, Piotr Knapik, Ewa Kowalcze, Kacper Kozak, Dariusz Łętowski, Jaśmina Madej, Aneta Moryń, Patryk Piętka, Alicja Pytlak, Kamil Starzec, Ewa Szpak, Anna Wawrzyńczak, Martyna Zych.
Muzykę skomponowali wykonali: Jacek Kielski, Darek Fec, Szymon Janus, Przemysław Gancarczyk.
Scenografię stworzyli: Elżbieta trzeciak, Ryszard Dul, Barbara Koczur
Szermierki uczył Ryszard Dul
Reżyserią zajęli się Anna Korczyk i... wszyscy jej Aktorzy.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZE SPEKTAKLU

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us