Menu
...
reklama

Msza święta z Jamm Session - śpiew, taniec, radość. Tylko u nas zdjęcia i video!

  • Autor 


mszajama1 CustomWyjątkowa msza święta, której scenarzystą i animatorem był ksiądz Adrian, zagości na stałe do kalendarza mszy dla dzieci. Raz w miesiącu w kolegiacie świętego Wojciecha i świętej Katarzyny będą działy się cuda, jakich nie widziano często i o jakich jedynie słyszano.

W końcu wierni będą mogli mieć możliwość chwalenia Pana w sposób wyjątkowo wesoły, śpiewny i częściowo też taneczny.

Przypominają się światowe Dni Młodzieży, kiedy to przybysze z całego świata w naszym kościele grali, śpiewali tańczyli na chwalę najwyższego. Ale wydawało się wtedy, że tylko jednorazowy epizod, bo mało kto mógł sobie wyobrazić, że my, sami, bez pomocy Ghany, czy innych nacji możemy rozkołysać świątynię.mszajamm221017 29Do dziś. Okazuje się że możemy i nawet ksiądz Prałat, który mógłby przecież srogim okiem patrzeć na zakłócenie powagi miejsca, był zafascynowany radością, z jaką, dzieciaki w towarzystwie zawodowych muzyków przeżywają mszę.
Sam nawet wspomniał, kiedy do kościoła przybył zespół rockowy i śpiewał podczas mszy tak, że wydawało się że chór się rozleci.

Do tego jeszcze nietypowe kazanie, kazanie misyjne, bo to dziś misyjna niedziela, wygłaszane przez księdza Zbigniewa, przechadzającego się między ławkami, wśród dzieci...

To wszystko sprawiło że zapewne i dzieci, i rodzice będą z jeszcze większą chęcią przychodzić na niedzielne nabożeństwa, zwłaszcza te, które będą tak radosne i beztroskie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i video ze skrótami utworów.
A w skład zespołu muzycznego weszli: Radosław Mokrus- instr klawiszowe, Marcin Grzybek - bas, Arek Baran- saksofon, Martyna Pluta- vokal.
Polecamy film, a na nim między innymi księdza Adriana śpiewającego utwór... Dżemu! 

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us