Menu
reklama
reklama
reklama

Poświęcenie sztandaru OSP w Ciężkowicach

 

strazciezkowicesztandar 19W niedzielę, 28 października w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Ciężkowicach odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej Ciężkowice.
Kilkuset mieszkańców dzielnicy przekazało datki na renowację chorągwi, która ma już 60 lat.
W uroczystościach wzięli udział m.in. prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami - Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, a także Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki.

- Po 60 latach sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej wraca do jednostki po gruntownej kilkumiesięcznej renowacji, która nie byłaby możliwa bez wielkiego zaangażowania i odruchu serca mieszkańców Ciężkowic i ludzi dobrej dobrej woli wspierających starania OSP - mówił podczas uroczystości prezydent Paweł Silbert.

strazciezkowicesztandar 56W kwietniu br. w Ciężkowicach odbyła się publiczna kwesta, podczas której zbierano środki na renowację sztandaru. Prowadzili ją strażacy OSP Ciężkowice ze wsparciem Stowarzyszenia "Mieszkańcy dla Ciężkowic".

 

Dzisiaj, po dokonaniu zabiegów renowacyjnych, historyczny sztandar powrócił do Ciężkowic.

Wydarzenie uświetnił program artystyczny, podczas którego - ze specjalną dedykacją dla strażaków - wystąpił Zespół Ciężkowianki, Chór "Sokół" oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie.

 

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us