Menu
reklama
reklama
reklama

Audycje muzyczne Archetti - popularyzaja muzyki wśród najmłodszych


audmuz31117 30Archetti, orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna dba o swoich fanów i regularnie oferuje im koncerty i inne artystyczne wydarzenia. przypomnijmy, ze Orkiestra to również działalność całego Domu Kultury, toteż mamy do czynienia i z koncertami, przedstawieniami z innymi podmiotami.
Ale działalność to nie tylko odtwórcze przekazywanie sztuki, ale szeroko pojęta edukacja artystyczna, będąca całkowicie pionierska w Jaworznie. Polega na organizowaniu tak zwanych audycji muzycznych dla dzieci - uczniów szkół,.
Podczas takiej audycji, członkowie zespołu prezentują znane utwory z klasyki muzyki smyczkowej, ale dla dzieci, zgódźmy się z tym, samo słuchanie jest mało edukacyjne.


audmuz31117 51Dlatego audycja polega na prowadzeniu przez konferansjera swego rodzaju spektaklu, podczas którego tłumaczy on dzieciom muzykę, przybliża ciekawe fakty związane z życiem artystów, kompozytorów, oraz sugeruje co dana muzyka może przedstawiać. Ważne jest pokazanie młodym słuchaczom, że wiele zjawisk na przykład przyrody można przedstawić za pomocą dźwięków, Czy to burza, czy deszcz, czy lekki wietrzyk, albo potężna wichura, czy też klimat lasu, w którym żyją krasnoludki, trolle, albo zwykłe zwierzątka, ptaki, owady.
Konferansjerem który przechadza się wśród dziecięcej publiczności jest oczywiście dyrygent, czyli Maciej Tomasiewicz. Podobnie jak z dorosłą, wyrafinowana publicznością nawiązuje on doskonały kontakt, przez co dzieci słuchają jak zaczarowane zarówno Jego opowieści, jak i granej później muzyki.
Zobaczmy na zdjęciach jedną z takich lekcji.

 

Dodaj komentarz

Teksty i fotografie opublikowane w portalu stanowią własność intelektualną ich autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Napisz komentarz.
Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu. Nie będą publikowane: Komentarze naruszające netykietę, oraz promujące komercyjne strony, produkty itp. Komentarze obraźliwe, bądź nie wnoszące nic do dyskusji. Komentarze propagujące nienawiść, rasizm, nietolerancję wobec poglądów, przekonań i wyznań. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy umieszczanych przez użytkowników i gości serwisu. Odpowiedzialność za treść postów ponosi wyłącznie ich autor. Komentarze nie są materiałem prasowym w rozumieniu prawa prasowego.


Kod antyspamowy
Odśwież

Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us