Menu
reklama

XXV Lecie PPOW w Jaworznie - konferencja

  • Autor 

konferdomydziecka 2728 listopada z okazji 25  - lecia Powiatowej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w sali teatralnej Teatru Sztuk odbyła się konferencja "Współczesne wyzwania wobec placówek opiekuńczo - wychowawczych".

W spotkaniu wzięli udział  dyrektorzy i przedstawiciele innych tego typu placówek w województwie, a miasto Jaworzno reprezentowała Pani Monika Bryl, zastepca Prezydenta Jaworzna.

Zacnym, szacownym gościem był biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak.


Posła  na Sejm RP, Pana Dariusza Starzyckiego reprezentował Pan Maciej Stanek - dyrektor Biura Poselskiego.

Zebranych powitała Elżbieta Motyka, dyrektor Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Jaworznie
konferdomydziecka 5Następnie głos zabrali zaproszeni na tę okazję goście, referując współczesne problemy z jakimi spotykają się zarówno samorządy, jak i same dzieci, których życie zaprowadziło w miejsca instytucjonalne sprawujące opiekę, starające się zorganizować dzieciom i młodzieży prawdziwy, albo przynajmniej najbardziej zbliżony do prawdziwego, dom.
W części artystycznej goście obejrzeli  występ wychowanki Domu Dziecka, z zespołem Teatru Tańca "Dyemotion" oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie.
Na zakończenie spotkania zaproszeni wzięli udział w wizytach studyjnych. Odwiedzili Powiatową Placówkę Opiekuńczo - Wychowawczą na Borach oraz Placówkę Opiekuńczo - Wychowawcza "Dobry Dom" na Osiedlu Stałym.


Powrót na górę

Instytucje miejskie

Kultura

Polskie portale

INSTYTUCJE

Miasta różne

Follow Us